pátek 12. července 2024

Lázně Kúpele Brusno otevřely nově vybudované římské lázně Caracalla Spa

Nové moderní římské lázně slavnostně otevřely slovenské léčebné lázně Kúpele Brusno v Nízkých Tatrách. Velkolepé římské lázně Caracalla Spa, které se postupně stavěly v lázeňském hotelu Poľana posledních několik let, tak přivítají první návštěvníky.

Součástí nově vybudovaného vodního komplexu na pozoruhodných 3300 metrech čtverečních je bazénový svět, v němž lázeňští hosté naleznou pětadvacetimetrový bazén, relaxační bazén s masážními tryskami, víceúčelový bazén s chrličem vody, perličkami a vodním hřibem, divokou řeku s houpacím zálivem a dětský bazén s atrakcemi a zábavní zónou, a saunový svět s osmi tematickými saunami a tureckým hammamem. Nechybí tepidárium, Kneippův chodník nebo whirlpool. Nový komplex má kapacitu 600 hostů v jeden okamžik.    

„Caracalla Spa nejsou jen lázně, je to ucelený vrcholný wellness koncept, který navazuje na dědictví historické římské lázeňské tradice. Jde o jedinečný přístup k duševní pohodě spojující staletou tradici lázeňství s moderním vybavením. Díky čisté přírodě, která Kúpele Brusno obklopuje, jde o ideální místo pro zotavení po covidu nebo útočiště pro relaxaci a únik od každodenních starostí dnešního stresujícího života,“ uvedla generální ředitelka Darkov Spa Group Ing. Pavlína Filipi. 

Vybudování nových moderních římských lázní Caracalla Spa je součástí rozsáhlé rekonstrukce, kterou prochází slovenské Kúpele Brusno v posledních letech od doby, kdy je koupila česká skupina Darkov Spa Group. Ta do rekonstrukcí Kúpelí Brusno investovala již 17 milionů eur (417 milionů korun).

„Kúpele Brusno se snažíme postupně zvelebovat a rozvíjet, stejně jako postupně rozvíjíme karvinské Lázně Darkov. Očekáváme, že Caracalla Spa zcela zásadně změní atraktivitu wellness turistiky na Slovensku a přiláká turisty z celého světa. Nabízí hostům nejen relaxaci, ale celkové omlazení mysli, těla a ducha, které jim zanechá trvalé vzpomínky a zlepší zdraví,“ sdělila Pavlína Filipi. 

Kúpele Brusno jsou součástí české rodinné skupiny DARKOV SPA GROUP již tři roky. Ta je koupila za 5,6 milionu euro v konkurzu, zachránila je, ekonomicky je stabilizovala a znovu je postavila na nohy. Nyní do nich investovala dalších 17 milionů eur a postupně je rozvíjí. Rozšiřují se postupně i indikace, nově se v Kúpelích Brusno léčí i onkologičtí pacienti a od října se zde začnou léčit i pacienti s onemocněním dýchacího ústrojí. Během letošního roku by měla přibýt další nová léčebná indikace – léčba pohybového aparátu.  

Skupina se netají tím, že by měla zájem o případnou další koupi i jiných lázní na Slovensku.

V České republice vlastní skupina karvinské Lázně Darkov, které jsou jedním z nejlepších pracovišť a odborným léčebným ústavem zaměřeným na rehabilitaci. Poslední roky jsou ve výborné kondici a je o ně velký zájem. Postupně investují do nejrůznějších oprav, modernizací a zkvalitnění služeb pro pacienty v obou areálech, jak v Historických Lázních Darkov, tak v Rehabilitačním sanatoriu v Hranicích. I díky tomu do nich každým rokem přijíždí více klientů a jejich kapacity jsou zcela vytíženy. Dlouhodobě se soustředí na moderní robotickou rehabilitaci. Loni získaly evropskou cenu ESPA Innovation Award od odborné poroty Evropského lázeňského svazu za inovativní léčbu robotickými přístroji. Předčily tak konkurenční lázeňská místa z celé Evropy. Tento měsíc otevřely několik let budovaný Odborný léčebný ústav pro děti, který nabízí nejmodernější metody včetně špičkové robotické rehabilitace i dětem.

Kúpele Brusno jsou moderní léčebné lázně v čistém a klidném prostředí Slovenského rudohoří na středním Slovensku u Nízkých Tater s několika prameny přírodní léčivé vody. První lázeňská sezona zde začala už na jaře roku 1838. Největší chloubou lázní je čisté ovzduší, nerušené ticho a krásná okolní příroda. Kúpele Brusno se specializují na léčbu oběhového ústrojí, trávicího ústrojí, onkologických chorob, nemocí z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, nemocí ledvin a močových cest, onemocnění dýchacího ústrojí a nemoci pohybového aparátu. K léčbě využívají i prameny přírodních léčivých minerálních vod. Voda z nejznámějšího pramene Ondrej je známá i jako minerální voda Brusnianka.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.