neděle 18. dubna 2021

Lahodné dezerty pro kávové labužníky

Jeden z nejslavnějších kávových receptů, ano je tím myšlen dezert tiramisu, si podmanil téměř celý svět. Pojďte si s námi připravit, ale jiný, lahodný dezert z kávy.

  • Espresso krém (12 šálků)

Ingredience:

100 ml smetany

2-3 PL instantní espresso kávy

3 vaječné žloutky

75 g cukru

1 balení vanilkového cukru

250 ml smetany  

* na dozdobení: 100 ml smetany, kakaový prášek

Postup:

100 ml smetany smícháme s instantní espresso kávou a přivedeme k varu. Poté necháme vychladnout. Vaječné žloutky umícháme s cukrem a vanilkovým cukrem dohladka a směs vmícháme do smetanové kávy. Z 250 ml smetany ušleháme šlehačku, kterou přidáme do připravené směsi. Espresso krém rozdělíme do šálků, které necháme cca 3 hodiny v mrazničce. Smetanu na zdobení lehce vyšleháme. 10 minut před podáváním vyjmeme šálky z mrazničky. Rozdělíme do nich připravenou smetanu jako „cremu“ a jednotlivé šálky dozdobíme kakaovým práškem.

  • Kávová panna cotta (4 porce)          

Ingredience:                                                                                                

250 ml smetany

40 g cukru

1 balení vanilkového cukru

2 PL instantního kávového prášku

2 plátky želatiny

* na dozdobení: 100 ml smetany ke šlehání, hořká čokoláda

Postup:

Želatinu namočíme asi na 10 minut do studené vody. V hrnci smícháme smetanu s cukrem, vanilkovým cukrem a instantní kávou a přivedeme k varu. Poté necháme lehce zchladnout a přidáme vymačkanou, změklou želatinu. Směs promícháme dohladka, rozdělíme do jednotlivých formiček, které přikryjeme a vložíme na minimálně 4 hodiny (ideálně přes noc) do chladničky. Před podáváním panna cottu vyklopíme na dezertní talířky. Servírujeme s vyšlehanou smetanou, ozdobenou hoblinkami hořké čokolády.  

Zdroj receptů: Miele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.