pondělí 18. ledna 2021

Krasojízda s Chelsea boots

Podzim je v plném proudu a vy pořád přemýšlíte nad tím, jaké boty si na tuto sezónu pořídit? Vsaďte na nadčasovou klasiku v podobě ikonické Chelsea obuvi!

Objevte novinky z kolekce Deichmann a vyberte si z pohodlných kotníkových modelů, které stylově doplní váš podzimní look. 

Chelsea boots, neboli perka, jak se této obuvi říká, jsou trendem už několik dekád. Jejich historie sahá až do roku 1851, kdy je vyvinul obuvník královny Viktorie, J. Sparkes-Hall z Regent Street v Londýně. Nejprve to byl model pouze pro královnu, teprve časem se masově rozšířil mezi veřejností.

Úplně původní perka ale nevypadala tak jako dnes. Špička obuvi byla černá, špičatější a připomínala čenich chrta. Tato obuv byla určena primárně na hon a jízdu na koni. Co perkám zůstalo, je pružná vsadka po stranách, která umožňovala a umožňuje pohodlné obutí.

Označení Chelsea ale pochází z doby až o sto let později, konkrétně z éry Beatles. Protože Beatles jsou spjatí s londýnskou čtvrtí Chelsea, začalo se perkám říkat Chelsea boots nebo Beatle boots. Do té doby se nazývala jen elastickou kotníkovou obuví.

Ačkoliv současná perka vypadají jinak než ta z dob královny Viktorie i jinak než ta z dob Beatles, stále se těší oblibě. Jsou stylová a pohodlná. Jednoduchý střih s pružnou vsadkou v kombinaci s nízkým podpatkem a snadným obouváním vám zaručí komfort, o jakém jste snili. Díky svému minimalistickému a nadčasovému designu můžete Chelsea nosit k jakémukoliv ležérnímu i elegantnímu outfitu. Perfektně si rozumí s džíny, kalhotami, sukněmi i s podzimními šaty.

Tuto sezónu se nosí jak klasické, tak extravagantní modely. Černou nebo tmavě hnědou obuví v čistém designu určitě nic nezkazíte. Proč však svůj outfit trochu neokořenit? Kráčejte s trendy a sáhněte po poutavé obuvi s efektním brogováním či ozdobnou kožešinkou. Hitem jsou také atraktivní Chelsea boots ve vzhledu zvířecí kůže, nebo hravé kousky v podzimních barvách. Vybrat si také můžete z modelů na výrazné pevné podešvi nebo perka na vysokém blokovém podpatku. Je pouze na vás, jakou obuv zvolíte.

zdroj foto – archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.