sobota 18. května 2024

Královský 10. Ples jako Brno zahájil večer českou hymnou a vlastní písní

Nejvybranější pokrmy, velkolepé zahájení, několik koncertů během jednoho večera a okouzlující atmosféra. Tak vypadal sobotní večer v Brně. Odehrál se totiž jubilejní 10. ročník Plesu jako Brno.

Do brněnské industriální Fait Gallery dorazily hvězdné sopranistky z Londýna, nestárnoucí skupina Olympic či zpěváci Tomáš Klus a Michal Hrůza. Moderátorem večera byl Libor Bouček a nově také Ondřej Blaho. Vstupenky na vrchol plesové sezóny byly rychle vyprodány. A už nyní je zahájen online prodej na příští ročník. Ten se koná 27. ledna 2024.

Po dvou odložených ročnících se do Brna vrátil král plesů – Ples jako Brno. A byl to doslova královský návrat – noc plnou překvapivých okamžiků odstartovala vlastní píseň Plesu jako Brno s živým doprovodem legendárního Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma. Ten americký časopis DownBeat zařadil mezi deset nejlepších big bandů světa. Na monstrózní zahájení navázaly slavné sopranistky z Londýna – IDA Girls. Talentované londýnské sopranistky vystupovaly například také pro prince Edwarda na hradě Windsor a vyprodaly vystoupení v Jersey Opera House a na zámku Tonbridge. A nyní díky Plesu jako Brno poprvé zavítaly do Česka. Hosty roztančila také jedna z nejvýznamnějších českých rockových skupin – Olympic. A skvělý koncert předvedli také zpěváci Tomáš Klus a Michal Hrůza. Celý večer plynul v duchu překvapení a večer oživil například také originální nástup číšníků. „Několik slavnostních událostí, které byly před pandemií, už se nevrátily. A my jsme vděční, že jsme zpět. Večer jsme zahájili opravdu velkolepě, živě zazněla naše vlastní píseň, kterou jsme nám i hostům věnovali k 10. plesovým narozeninám,“ komentuje jeden z organizátorů Tomáš Pakosta.

Hitem plesového menu byla speciálně upravená vepřová játra a zmrzlina s příchutí Plesu jako Brno

Plesové menu, které je od prvního ročníku pod taktovkou brněnského podniku Valoria Restaurant, vznikalo přes 3 měsíce. Nejdražšími surovinami byl černý lanýž, foie gras, vyzrálé hovězí, ústřice, halibut nebo například tuňák. Tuňáka si nechává událost lovit na zakázku, váží mezi 30 až 40 kilogramy a nikdy není dopředu známa jeho přesná velikost. Vyloven byl v Indickém oceánu, v okolí Srí Lanky. Hitem letošního Plesu jako Brno ovšem byla speciálně upravená vepřová játra, snědlo se také tisíc ústřic. Ze sladkého baru pak sbírala body zmrzlina s příchutí Plesu jako Brna. Ta byla vytvořena pouze pro tento večer. Zbylé pokrmy organizátoři po události odvezli lidem bez domova do Armády spásy.

Unikátní plesovou atmosféru si v Brně užily i známé osobnosti. Například mistr etikety Ladislav Špaček, modelka a šéfka nadace Krása pomoci Taťána Kuchařová, bojovník MMA Jiří Procházka, herečka Simona Lewandovská, modelka Nikol Švantnerová či například moderátorka Gabriela Partyšová.

Dobročinná dražba pomůže třem nadacím, vybrala se historicky nejvyšší částka – 2 557 600 korun

Ples jako Brno tradičně i pomáhal. A to díky dobročinné aukci. „V dobročinné aukci se nám letos podařilo získat ve prospěch nadací 2 557 600 korun.Peníze si rozdělí tři nadace. Jednou z nich je nadace bojovníka Jiřího Procházky Nadace BJP Foundation, která pomáhá vážně nemocným dětem. Dále pomůžeme nadačnímu fondu Hvězdy pro život, který pomáhá nemocným dětem, seniorům a rodinám. A třetí nadací je Nadace Krása pomoci, kterou založila v roce 2008 Taťána Kuchařová. Její nadace pomáhá seniorům,“ komentuje jeden z organizátorů Bedřich Snášel.  Za předchozí ročníky ples pomohl částkou 8 002 000 korun. S desátým ročník se tak podařilo překonat za všechny plesy hranici 10 milionů korun.

Hosté si už nyní mohou pořizovat vstupenky na příští ročník. Ten se odehraje v tradičním termínu, a to poslední sobotu v lednu – 27.1. 2024.

Ples jako Brno

Ples jako Brno je nejluxusnější a nejkvalitnější ples na jižní Moravě. V roce 2023 se odehrál jubilejní 10. ročník. Luxusní galavečer se hlásí ke svému městu i místu konání. Hosté stráví půvabný večer v okouzlujícím prostoru Fait Gallery, která vznikla z bývalé strojírenské haly průmyslníka Fridricha Wanniecka. Industriální prostor se na jeden večer promění pod rukama designerů a aranžérů v jedinečný taneční sál, jehož atmosféru podtrhuje pestrý hudební a zábavný program a nápadité cateringové menu ze špičkového brněnského restaurantu Valoria. Plesové menu připravují mistři gastronomie přes tři měsíce.

Více na: www.plesjakobrno.cz

zdroj foto – archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.