neděle 18. dubna 2021

Knižní novinky

Víte, že březen je MĚSÍCEM KNIHY? Udělejte si chvilku a začtěte se do knihy od vašeho oblíbeného autora. Přinášíme vám tipy, které by vás mohly zaujmout.

Veselá svině s račicí a depkou

Příběh o životě s rakovinou prsu, vyprávění syrově upřímné, přímočaré, bez patosu, ale i sarkastické a humorné. Taková je kniha publicistky Andrey Kábelové s názvem Veselá svině s račicí a depkou. S nadhledem a často i s černým humorem v ní popisuje svůj osobní příběh. V Nakladatelství ZEĎ novinářů Jana Perglera a Jana Dražana vychází 7. dubna, kdy si připomínáme Světový den zdraví. Čtivá kniha zachycuje autorčiny zásadní poznatky a zážitky, které mohou pomoci všem ženám, jimž vážná nemoc obrátí život naruby. S nimi a s jejich nejbližšími se Andrea Kábelová – bez příkras a beze strachu – dělí o svůj tehdejší prožitek, obavy a naděje. Ve své prvotině vypráví o posezení v hospodě U tygra se spisovatelem Bohumilem Hrabalem a všímá si i vážných diagnóz slavných lidí, jako byla Angelina Jolie nebo Karel Gott, se kterým autorku váže krásná osobní vzpomínka.

Písmenka v hádankách a křížovkách

V tomto pracovním sešitě se děti mohou seznámit s písmenky netradičním způsobem. Procvičí si je nejen pomocí krátkých textů s úkoly, ale hlavně díky hádankám a křížovkám. Správná odpověď na hádanku se totiž vždy ukrývá v křížovce. Děti tak zažijí spoustu zábavy s písmenky při hádaní hádanek, luštění křížovek a řešení úkolů. Ukrátí si dlouhou chvíli a navíc si rozšíří slovní zásobu díky chytré zábavě s písmenky. Zuzana Pospíšilová, ilustrace Drahomír Trsťan, 136 stran, 229 Kč.

Výroba Vlastní kosmetiky

Hledáte alternativu ke kosmetickým výrobkům nabízeným v obchodech a chcete mít jasno ve složení přípravků, které vy a vaše děti běžně používáte? Toužíte si vytvořit svou individuální vůni, užívat si jemnosti vonných krémů, zklidňujících účinků bylinných koupelových solí a hýčkat svou pleť vlastními regeneračními oleji? Autorka vám přináší návod, jak o sebe pečovat přírodní cestou. V první části knihy získáte přehled o základních rostlinných surovinách – o rostlinných olejích a máslech, esenciálních olejích, hydrolátech a dalších látkách, které můžete při výrobě vlastní kosmetiky využít a jsou dostupné na našem trhu. Dozvíte se, jak se vyznat v kvalitě rostlinných surovin a vybrat si správné ingredience. V druhé části knihy najdete množství receptů na přípravky k péči o pleť, tělo a také o domácnost. Naučíte se, jak vše správně míchat, dávkovat a uchovat. A také jak domácí kosmetiku povýšit na exkluzivní péči. Menšíková Lenka, 176 stran, 299 Kč.

Psychologie kriminálního chování

Publikace se věnuje závažné sociální problematice deliktů a trestných činů. Přináší analýzu kriminálního chování i psychologických a edukačních problémů, které souvisejí s ovlivňováním chování osob v průběhu výkonu trestu ve vězení a po jejich propuštění. V první části publikace jsou obsažena teoretická východiska problematiky: kriminalita, její příčiny a zdroje. Osobnostní rysy a vlastnosti kriminální subkultury a psychologie kriminálního chování jako aplikovaná vědní disciplína. Dále jsou popsány psychosociální aspekty výchovného působení na deviantní a kriminální subkulturu jak ve věznicích, tak po propuštění odsouzených. Zvýšená pozornost je věnována jejich resocializaci a následné edukaci v rovině preventivní i v rovině nápravy pomocí integračních nástrojů. Závěr knihy zpracovává praktické zkušenosti a poznatky z odborného působení autorů. Publikace je obohacena o řadu originálních ukázek a kazuistik z (post) penitenciární praxe.Veteška Jaroslav, Fischer Slavomil, 208 stran, 299 Kč.

Zdroj foto: archiv nakladatelů a vydavatelů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.