neděle 7. března 2021

Knižní novinky

Přinášíme vám zajímavé novinky z knižního světa. Tentokrát nám v síti uvízlo 5 titulů, z toho jedna audiokniha.

Pokračování úspěšných rozhovorů s předními českými lékaři Hovory s doktory II

Barbara Nesvadbová a Jakub Knězů, autoři úspěšné knihy Hovory s doktory, oslovili dalších dvanáct předních českých lékařů, se kterými mluví nejen o jejich práci, ale i o víře, životě a odpovědnosti.

Na jejich otázky odpovídají: profesor Vladimír Beneš, neurochirurg, profesor Michal Miovský, adiktolog, či chirurg Jiří Froněk. Kardiolog, profesor Petr Widimský, je specialista na akutní infarkt, vytvořil originální život zachraňující postup a patří ke čtyřem nejcitovanějším českým lékařům. Svoje názory objasňuje i mikrobioložka a diagnostička Václava Adámková, profesor Pavel Kolář, rehabilitační lékař, který už nejednomu sportovci zachránil zdraví či kariéru, profesor Jan Štulík, spondylochirurg, profesor Jiří Raboch, psychiatr, chirurg Tomáš Šebek, profesorka Iva Holmerová, gerontoložka, profesor Petr Arenberger, dermatolog, a profesor Jiří Šnajdauf, dětský chirurg.

Barbora Nesvadbová a Jakub Knězů: Hovory s doktory II vydává nakladatelství Universum, 192 stran, doporučená cena 299 Kč.

Cvičení paměti na celý rok

Buďte aktivní po celý svůj život! Pravidelné cvičení si zaslouží nejen tělo, ale především mozek. Pokud nebude pracovat, jak má, nemůže organismus dobře fungovat. Proto je nutné mozek pravidelně namáhat, a to nejen v mládí – nikdy není pozdě začít. Není to jen velmi užitečné, ale s touto knihou i zajímavé a zábavné! www.grada.cz

Háčkujeme pro miminka

Vstupte s námi do kouzelného barevného světa, plného nápadů a inspirace! Podle podrobných návodů doplněných fotografiemi uháčkujete originální oblečení – botičky, svetřík, čepičku a rukavičky, čelenku nebo kšiltovku, šatičky i kalhoty, které miminko využije po celý rok. www.grada.cz

Pěšky přes kavkazský oblouk. Cestovatelka Viktorka Hlaváčková vydala knihu o svém dobrodružství

Sama se vydala na pěší cestu ze Zlína do Banátu, odkud pak pokračovala přes Balkán do Istanbulu. O rok později se pak rozhodla pokořit ještě delší a náročnější trasu: od Černého moře v Gruzii přes Kavkaz ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu. Tato výzva trvala sedm měsíců a její průběh se Viktorka Hlaváčková rozhodla zaznamenat do knižní podoby. Na konci minulého roku tak vyšla v nakladatelství BWT Books její prvotina s názvem Hory a nekonečno.

Knihu Hory a nekonečno můžete koupit na stránkách nakladatelství BWTbooks.cz a u všech dobrých knihkupců.

Knihu Hory a nekonečno lze koupit na e-shopu BWT Books za 300 Kč.

Nová audiokniha KARLAZ: CESTA ČLOVĚKA

Moderátorka Lenny Trčková propůjčila svůj hlas knize určené pro všechny, kteří hledají… svou životní cestu, smysl, změnu, naplnění. Na chvíli se zastavte a zaposlouchejte se do pradávných příběhů poutníka Karlaze.

Ať už jste zvyklí si poslechem audioknihy krátit čas při jízdě autem, procházkách v přírodě, nebo se jím necháte inspirovat před usnutím, Karlaz vás zaručeně nadchne a nabídne vám spoustu podnětů k zamyšlení.

Audiokniha Karlaz: Cesta člověka je od 2.2.2021 k zakoupení za 199 Kč na www.audioteka.cz, www.audiolibrix.com a www.alza.cz. Více informací o Karlazovi naleznete na www.karlaz.cz.

Zdroj foto: archiv společností/nakladatelství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.