neděle 26. září 2021

Knižní novinky

Kdy jindy než právě o prázdninách si koupit nějaké hezké nové čtení. V létě trávíme četbou knih mnohem více času. U moře, na chatě, u bazénu. Nakoukněte do našeho článku, co je nového v knižním světě.

Honza Drobný za polárním kruhem s čtyřnohou smečkou napsal další knihu o svém putování

Z pohádkového Kokořínska do dechberoucí divočiny polárního kruhu, s jedním bláznem a jeho čtyřnohou smečkou zachráněnců. Patnáct měsíců pandemie ve zcela jiném světle. Po Peru a Thajsku přes Kokořínsko v divočině polárního kruhu. Po první úspěšné knize Vždy je cesta se Honza rozhodl napsat další knihu ze svého putování plnou nádherných fotografií, dobrodružství, zajímavostí, inspirace, srandy a optimismu. Na jeho cestě za polární kruh ho doprovází jeho smečka čtyřnohých parťáků. Aby kniha s názvem Více jak „ROK DÍKŮ nejen CORONĚ“ vyšla, můžete ji podpořit a předplatit si ji. Potřebné informace naleznete zde.

Kompletní set tří kuchařek v překladu food blogerky Markéty Pavleje nyní za zvýhodněnou cenu a s podpisy autorů

David Frenkiel a Luise Vindahl patří k průkopníkům moderní vegetariánské kuchyně. Jejich blog Green Kitchen Stories inspiruje lidi na celém světě k přípravě mimořádně chutných vegetariánských jídel, prospěšných tělu i duši. Známá a respektovaná food blogerka Markéta Pavleje alias Kitchenette tak dlouho čekala na českou verzi legendárních kuchařek Green Kitchen, až se je rozhodla přeložit a vydat sama: Green Kitchen At Home – Rychlé a zdravé recepty pro každý den, Little Green Kitchen – Jednoduchá vegetariánská dětská i rodinná jídla a The Green Kitchen – Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den. Kompletní sada  je v prodeji v e-shopu Kitchenette. Právě teď za zvýhodněnou cenu a nově i s bonusem v podobě podpisu Luise a Davida v knize The Green Kitchen!

Hana Hegerová – Královna šansonu

Tři měsíce po odchodu Hany Hegerové (†89) vyšla k jejím podzimním nedožitým devadesátinám kniha Královna šansonu. Mimo uměleckého a životního příběhu naší nejznámější šansoniérky přináší i vzpomínky jejích kolegů, kompletní diskografii a stovky mnohdy dosud nepublikovaných, fotografií.

Jaro, léto, podzim i zima v kuchyni známé a respektované food blogerky Markéty Pavleje alias Kitchenette se otevírá na 176 stranách inspirativní, do detailu propracované kuchařky Kitchenette – Rok v kuchyni. V e-shopu Kitchenette  je v prodeji i s bonusem – vlastnoručním podpisem autorky.

Fit recepty pro každého

Kuchařka, která vás naučí zdravě vařit, ale hlavně zdravě jíst a vymanit se z koloběhu hubnutí a tloustnutí. Čeká na vás přes 130 originálních receptů různého zaměření, ze kterých si vybere opravdu každý, neboť odpovídají specifickým potřebám stravovacích směrů jako například bezlepková dieta, nízkosacharidové stravování či vegetariánství. Na své si ovšem přijdou i milovníci masa. V knize najdete také rady a tipy k výživě i ukázky jídelníčků, které vám pomohou k tomu, abyste se ve svém těle cítili dobře. Všechny recepty jsou navíc velmi snadné a rychlé, tak už na nic nečekejte a hurá do fit vaření!

Knižní projekt českej rap, který má za cíl dát každému čtenáři možnost proniknout do samotných kořenů českého rapu, má za sebou velmi úspěšnou crowdfundingovou kampaň na portále Donio.cz. Pomohlo více než tři sta přispěvatelů – společně vybrali přes půl milionu korun. Celý projekt má na svědomí DJ Poeta, zkušený novinář a moderátor hiphopového rádia Spin. Spolu se svým týmem se rozhodl vytvořit knihu, kterou sám postrádá. Knihu, kterou mohou všichni přispěvatelé i další příznivci očekávat na podzim roku 2021.

zdroj foto. archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.