pátek 23. dubna 2021

Kiwi.com přináší tipy pro ženy, které chtějí cestovat sólo

Počet cestujících žen a jejich sebedůvěra při cestování v posledních letech roste. Podle průzkumů téměř polovinu zákazníků tvoří jednotlivci cestující samostatně, z toho 85 % ženy.*

Tento trend potvrzují i data společnosti Kiwi.com. „Před celosvětovou pandemií COVID-19 v roce 2020 jsme zaznamenali téměř 25% meziroční nárůst žen cestujících na vlastní pěst. V roce 2019 cestovalo s Kiwi.com více než milion žen sólo,“ uvedla Eliška Dočkalová, ředitelka zákaznické zkušenosti společnosti Kiwi.com.

Na vlastní pěst cestují nejčastěji Američanky, Britky, Španělky, Francouzky a Němky a mezi nejoblíbenější destinace samostatně cestujících žen patří Londýn, Paříž, Barcelona, New York a Vídeň. Zdá se však, že rok 2021 preference lehce změnil a v top pětce se tak objevily i exotičtější destinace návštěvníkům jako je Istanbul nebo Mexico City, pravděpodobně díky jejich otevřenosti návštěvníkům.

Co je pro ženy největší motivací pro cesty v jejich vlastní režii?  Svoboda a nezávislost (46 %), neochota podřizovat se ostatním (22 %), ale i výzva a způsob, jak získat sebevědomí (15 %). *

Chystáte se výhledově na cestu v režimu sólo? Pak vám možná přijde vhod několik užitečných rad od žen z Kiwi.com, které si cestování na vlastní pěst nemohou vynachválit i díky následujícím tipům:

  1. Je pro vás samostatné cestování novinkou? Začněte klidně pomalu. Zkuste třeba jednodenní výlet, třeba do vzdálenějšího města. Pokud vás bude bavit takováto demo verze, je to optimální předpoklad k plánování větší cesty.
  2. Dobrý pocit z destinace by měl být samozřejmostí. Vsaďte na svou intuici, každá jsme jiná a to, co sedlo kamarádce horalce, nemusí sednout vám, milovnici kaváren.
  3. Spíše, než vzdálenost je důležitější bezpečnost cílové destinace. I na druhém konci světa můžete být v naprostém bezpečí a v sousední zemi paradoxně čelit zbytečným rizikům.
  4. Před cestou si zkontrolujte všechny náležitosti – očkování, víza a další dokumenty. Uchovejte si kopii cestovních dokladů včetně pasu, letenky nebo víza v telefonu, emailu nebo vytištěné pro případ potřeby.
  5. Dejte své rodině či přátelům vědět, kam a kdy jedete, sdílejte co nejvíce podrobností. Pokud cestujete někam, kde je špatné připojení k internetu, najděte jiný způsob, jak informovat blízké, že jste v bezpečí. Například je můžete jednou za čas prozvonit. Existují také aplikace (např. Life360), které vám umožní sdílet vaši polohu v reálném čase.
  6. Zaregistrujte svou cestu do systému nebo do aplikace, kterou poskytuje mnoho zemí svým občanům. V případě neobvyklé situace ve vaší cílové destinaci vás může systém varovat. Pro české občany je tu aplikace DROZD.
  7.  Zvláště pokud jedete do exotičtější destinace, googlujte a zkoumejte, udělejte si menší průzkum místa, kde budete trávit čas, sledujte stránky Ministerstva zahraničních věcí a dalších důvěryhodných institucí. Uchovejte si kontakty na ambasády v telefonu, emailu nebo jednoduše napsané na kousku papíru ve své peněžence.
  8. Nejste plánovací typ? Nemusíte mít svou cestu dopodrobna nalinkovanou. I nahodilé bloumání při procházce městem vám může přinést nevšední zážitky.
  9. Připojte se k různým cestovatelským skupinám na Facebooku, kde můžete získat užitečné informace od ostatních cestovatelů a o místních akcích. Zeptejte se místních nebo třeba recepční vašeho hotelu/hostelu – nejlepší a aktuální informace získáte právě takto.
  10. Je dobré si zjistit dopředu něco o kulturních zvycích dané země. Není třeba být odborníkem, ale zdravý rozum a trocha informací vám mohou pomoci vyhnout se zbytečným potížím.

* Data solotravelerworld.com

Zdroj foto: archiv Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.