sobota 24. července 2021

Každý druhý Čech chce nahradit maso něčím lehčím

Maso hraje v jídelníčcích Čechů významnou roli, ale výsledky nejnovějšího průzkumu
ukázaly, že se situace postupně mění. Téměř polovina Čechů (49 %)1 by ráda nahradila maso lehčí a stravitelnější alternativou, 7 % si na masitá jídla nepotrpí a vyměňuje je i o Vánocích například za tofu.

Speciální vánoční edice přírodního a uzeného Lunter Tofu přináší netradiční jednoduché recepty, které ozvláštní vánoční tabuli i pohoštění během svátků.

Vánoce si většina z nás nedokáže představit bez smaženého kapra, řízků, bramborového salátu a cukroví. Potvrdil to také nejnovější průzkum společnosti Alfa Bio, který ukázal, že 67 % Čechů si o vánočních svátcích bez
výčitek dopřává všeho, co k nim patří. Pouze 4 % se ve stravování hlídá a snaží se, aby o Vánocích příliš nehřešili.

Ačkoliv je maso mezi obyvateli České republiky stále velmi populární, mnohem více se nyní projevuje ochota lidí zkoušet nové věci a chutě, a to i o Vánocích. V dnešní době konzumuje tofu a jiné sójové výrobky 27 % Čechů a dalších 20 % je chce ochutnat. O Vánocích je různým rostlinným alternativám včetně tofu otevřeno 7 % Čechů.

V čem tkví popularita tofu a sójových výrobků Lunter tofu obsahuje minimálně 43 % proteinů z doporučené denní dávky, vápník a další tělu prospěšné látky. Je skvělým zdrojem vlákniny, pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu a má příznivý glykemický index. Právě tyto benefity tofu jsou jedním z hlavních důvodů, proč ho lidé zařazují do jídelníčku (38 % Čechů). Pro 57 % Čechů je tofu způsobem, jak si zpestřit stravu a 42 % jednoduše chutná.

Pokud o Vánocích lidé zůstávají věrní tradicím a připravují na Štědrý den řízky, smaženého kapra nebo vinné klobásy, tak po vánočních svátcích by až 37 % lidí ocenilo tip na jednoduché a odlehčené recepty. Právě proto
Lunter připravil výhodné vánoční dvojbalení Lunter Tofu s příchutí natural a uzené, která jsou doplněná originálními a jednoduchými recepty s tofu. Tyto recepty najdete také na YouTube kanálu LUNTER.

„Vánoce jsou pro mnohé obdobím, kdy si dopřáváme, ale po nich občas přichází výčitky svědomí. Chutné recepty s Lunter Tofu mohou nahradit některé z hůře stravitelných jídel a zároveň oživí nejen štědrovečerní
tabuli, ale jako pohoštění je ocení i hosté o vánočních svátcích. Tofu totiž nevnímáme jako potravinu pro vegany a vegetariány, ale pro všechny, kteří se zajímají o zdravou stravu, kteří rádi dbají na vyvážený jídelníček
a současně si chtějí vychutnat tradiční vánoční recepty. Takto připravená jídla z tofu jsou rychle hotová, zdravá a velmi chutná,“ vysvětluje Anna Buzinkay, marketingová ředitelka Lunter.

Smažené LUNTER Tofu s bramborovým salátem

Ingredience: 1 LUNTER Tofu uzené, 100 g strouhanky, 3 dcl
mléka, 50 g hladké mouky, sůl, olej

Postup: V misce smícháme mouku s mlékem a solí na hladké
těstíčko. LUNTER Tofu uzené nakrájíme na požadovaný
tvar, ponoříme do těsta a následně do strouhanky. Osmažíme
do zlatova. Podáváme s oblíbeným bramborovým salátem.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.