Čtvrtek 22. dubna 2021

Je lepší plyn, indukce nebo klasická elektrická varná deska?

Nákup nové varné desky je velká věc. Nejde přitom jen o náklady na provoz, ale hlavně o instalaci, která nebude neúměrné náročná, pohodlné vaření a bezproblémové užívání. Dáváte přednost vaření na plynu nebo je vaším favoritem elektřina? Všechny možnosti mají své výhody a nevýhody a bojují o naši přízeň.

Varné desky si získávají v moderních kuchyních stále větší oblibu a jejich výběr nemusí být úplně jednoduchý. To, ke kterému řešení se přikloníte, nezáleží jen na vašich osobních preferencích, ale také na tom, jaké přípojky v kuchyni máte. Už dávno však neplatí, že např. indukční nebo sklokeramickou varnou desku nepřipojíte na 230 V, běžných v bytě. Takže, plynová, sklokeramická, nebo indukční varná deska?

Plynové varné desky

Šéfkuchaři milují vaření na plynu. Oceňují zejména rychlou regulaci teploty – podle potřeby lze okamžitě upravit sílu plamene. Řadě amatérských, ale i profesionálních kuchařů také vyhovuje snadné ovládání desky klasickými knoflíky. Všechny plynové desky mají zabudované pojistky, které v případě uhašení plamene automaticky zastaví přívod plynu. Nehrozí tedy jeho únik. Povrch plynových sporáků je však často hodně členitý, a proto může být dát jeho čištění pořádně zabrat. V tom jsou skvělé plynové desky z tvrzeného skla.

Sklokeramické varné desky

Vaření na plotýnkách je jednoduché, ale je náročnější na energie, doba ohřívaní je delší a nevýhodou je i větší setrvačnost při regulaci teploty. Náročné bude i čištění, pokud vám například přeteče polévka.

Indukce: úsporná, přesná jako plyn – a nemusí být dražší

Nejmodernějším zástupcem ve světě vaření jsou sklokeramické desky s indukčním ohřevem. Jsou velmi účinné, bezpečné a úsporné. A jsou to sprinteři – jsou až o 100 % rychlejší než ohřev na sklokeramické plotýnce nebo na plynu a dokážou dokonce porazit i rychlovarnou konvici. Jsou také schopné okamžitě regulovat výkon. Indukce totiž vytváří teplo přímo ve varné nádobě s minimálními teplenými ztrátami. Varná zóna přitom zůstává téměř nezahřátá. Ani rozlitá jídla se proto nikde nepřipečou a desku pak velmi snadno vyčistíte. Budete však možná potřebovat nové nádobí se speciálním dnem. Pomůže jednoduchý test magnetem – když magnet zespodu hrnce drží, vystačíte si se stávajícím nádobím.

Co ale lidi ve skutečnosti opravdu zajímá?„Vedle funkcí a technologií lidi zajímají i praktické otázky. Například při výběru plynové varné desky chtějí vědět, zda má pohodlné a stabilní vařidlové mřížky, po nichž jde plné hrnce pohodlně posouvat. A zda má výkonný trojkorunkový hořák nebo integrované zapalování v hořácích. U elektrických varných desek lidé řeší např. zapojení na 230 V a možnost propojení varných zón do extra velké. Ale také, jak snadné je ovládání,“ říká Regina Netolická, Head of Marketing CZ/SK Gorenje group. „Připravili jsme proto na webu infografiku, která nejčastější dotazy odráží, abychom rozhodování usnadnili,“ doplňuje Regina Netolická.

Zdroj foto: archiv spol. MORA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.