neděle 7. března 2021

Jarní prázdniny v Dubaji

Jarní prázdniny jsou za dveřmi a exotické destinace v tomto období nabízejí ideální podmínky pro rodinnou dovolenou. Návštěva Dubaje je přitom jedním z nejlepších rodinných dobrodružství, jaké si malí cestovatelé dokážou představit.

Ať už vás lákají spíše přírodní rezervace a aquaparky, či vyhledáváte relax na plážích a v parcích, nebo naopak trhy a nákupní centra, rozhodně si nenechte ujít následující tipy na rodinnou dovolenou v Dubaji.

Setkání s velbloudy a delfíny

Dubaj je plná netradičních příležitostí, které malí nadšenci rozhodně ocení. Tak proč ji hned ze začátku neprozkoumat pro ni typickým způsobem: a to pohledem z velbloudího hřbetu. Jízda na velbloudu je bezpečná zábava, během níž se děti pokochají pohledem na neuvěřitelnou dubajskou krajinu… i když bude asi místy trochu hrbolatá!

Další zastávkou v poušti může být safari, což je nepochybně jedna z nejlepších aktivit, které se v Dubaji a jejím okolí dají s dětmi podniknout. Projeďte se terénním vozem (tuto zábavu oficiálně hledejte pod pojmem „dune bashing“) a pokochejte se pohledem na západ slunce nad pouští, zatímco si budete vychutnávat večeři ve formě bufetu a tradiční místní zábavu. Více informací k dispozici zde: Arabian Adventures.

Pokud budete chtít své dobrodružné dovolené dodat punc životního zážitku, rozhodně se vydejte do delfíní zátoky v resortu Atlantis na ostrově Palm Jumeirah. Na tomto místě si můžete bez obav zaplavat s delfíny, nabízejí zde totiž mnoho možností s ohledem na věk zúčastněných i na jejich plavecké schopnosti. Děti budou o tomto zážitku mluvit ještě dlouhé týdny!

Adrenalin i horká čokoláda na sjezdovce

Ani děti zrozené pro adrenalinové zážitky v Dubaji nepřijdou zkrátka. Ve městě na vás čekají světové zábavní dubajské parky a resorty, které zahrnují kouzelný Motiongate Dubai, Bollywood Parks, Riverland Dubai a Legoland Dubai a Legoland Water Park. V méně pravděpodobném případě špatného počasí navštivte IMG Worlds of Adventure, největší in-doorový zábavní park na světě. Za vstupy do parků můžete zaplatit jednotlivě, nebo si zakoupit průkaz, který vám umožní navštívit dva a více z nich.

A až se budete chtít během horkého dne trochu zchladit, navštivte lyžařský areál Ski Dubai. Během malé chvilky se pouštní horko promění ve svět plný ledu a sněhu, kde mohou děti šplhat po ledových stěnách, projet se po ledovém tobogánu, užít si projížďku malými sněžnými pluhy a vyzkoušet mnoho dalších zábavných atrakcí. V Dubaji neexistuje místo, kde si raději vychutnáte zaslouženou horkou čokoládu, než právě v kavárně umístěné vedle Ski Dubai.

Kouzelná květinová zahrada

Dubaj dokáže nastartovat vaši fantazii. Například The Miracle Garden (Dubajská zázračná zahrada) děti jistě okouzlí. Tento prostor o rozloze 72 000 metrů2 ožívá barvami a vůněmi každý rok od poloviny listopadu do poloviny května. A pohled na zahradu v plném rozkvětu – se 150 miliony květin uspořádaných v barevných obloucích, vzorech a tvarech – celé rodině doslova vyrazí dech. A to ani nemluvíme o ohromné atrakci v podobě květinového Emirates Airbusu A380, který je v zahradě umístěný.

Exotickou flóru a faunu můžete navštívit v Dubaji v pohlcujícím tropickém lese Green Planet, který se nachází na novém City Walk Dubai nedaleko hlavní cesty Sheikh Zayed Road. Můžete tu cestovat dolů z nejsvrchnější vrstvy pralesa v ohromující výšce přibližně 30-45 metrů nad zemí, přes střední vrstvu deštného pralesa, do přízemního lesního porostu a nakonec až do zaplaveného deštného pralesa.

Nákupy i zábava v Global Village

Pro jiný druh městského zážitku se vydejte do zábavního a nákupního parku Global Village. Jedná se o místo, které nabízí široké spektrum aktivit a 25. října odstartovalo za dodržování bezpečnostních opatření svou již 25. sezónu. Očekávejte, že budete překvapeni i okouzleni, až se vydáte na magickou cestu napříč světovými kulturami. Mezinárodní kuchyně, ohromující zábava, hry i různé prohlídky dělají z Global Village skvělé místo, kde se dá strávit příjemný večer. Každé pondělí zde navíc probíhá rodinný den.

A pokud si chcete užít ještě více kultury, zamiřte na tzv. Ripe Market, kde objevíte další várku aktivit pro děti, včetně uměleckých a řemeslných dílen, nebo možnosti projet se na ponících a pečovat o zvířátka. 

Využijte výhod a slev

My Emirates Pass, který promění palubní vstupenku Emirates na členskou kartu plnou výhod a slev, nabízí skvělou příležitost prozkoumat Spojené arabské emiráty za méně peněz. Exkluzivních výhod mohou využít zákazníci Emirates letící do Dubaje a přes něj od 1. ledna do 30. září 2021, kterým postačí v kterémkoli z partnerských míst pouze předložit palubní vstupenku Emirates a platný průkaz totožnosti. My Emirates Pass zahrnuje slevy do více než 300 restaurací po celé zemi a více než 35 lázní ve špičkových hotelech. Odemkne také skvělé nabídky od mnoha turistických atrakcí, včetně vodního zábavního parku Atlantis Aquaventure a vyhlídky At the Top v nejvyšším mrakodrapu světa Burj Khalifa. Kompletní seznam partnerských míst je k dispozici zde: emirates.com/myemiratespass.

Dopřejte dětem zábavu na palubě Emirates

Můžeme s jistotou říci, že v Dubaji si každé dítě najde to své a zabaví se. Ale platí to i po cestě tam a zpátky? Společnost Emirates dělá maximum pro to, aby byl let mezi Prahou a Dubají jedinečným zážitkem a zábavou i pro malé cestovatele. Během letu je dětem k dispozici zábavní palubní systém ice, který nabízí bohatou filmografii včetně klasik od Marvelu a Disneyho nebo nejnovější dětské seriály a filmy. Malí cestovatelé se mohou zabavit také hraním her. Aby potěšili i své prarodiče, můžou jim poslat pohled z dalekých krajin ozdobený Emirates postavičkami „Fly with me“.

Dubaj je bezpečná

Dubaj byla jedním z prvních měst, které obdržely certifikát WTTC, první globálně platný bezpečnostní a hygienický certifikát, udělovaný Světovou radou pro cestování a turismus. Certifikát dokládá komplexnost a účinnost opatření, která Dubaj přijala k zajištění zdraví a bezpečnosti svých návštěvníků. Veškeré atrakce a zážitková centra fungují v rámci zavedených bezpečnostních hygienických opatření.

Z bezpečnostních důvodů se musí všichni Češi cestující do Dubaje prokázat negativním výsledkem COVID-19 testu polymerázové řetězové reakce (PCR), absolvovaným nejpozději 96 hodin před datem odletu. Po příletu do Dubaje budou všichni čeští cestující na letišti vyzváni k dalšímu testu COVID-19, který jim bude proveden zdarma. Děti mladší 12 let a cestující s těžkým nebo středním postižením jsou od PCR testu osvobozeni. Více informací zde.

Roušky musí být nasazeny v průběhu celého letu společnosti Emirates a stejně tak je i v Dubaji nařízeno nosit roušku na veřejných místech. Děti mladší 6 let, pro které je nošení roušek problematické, jsou z povinnosti vyjmuty. Rouška není povinná také poté, co jste usazeni ke stolu v restauraci nebo kavárně. Rozestupy se dodržují v celém městě a na všech místech, včetně veřejné dopravy.

Zdraví a bezpečnost: Emirates zavedla komplexní soubor opatření k zajištění zdraví a bezpečnosti svých zákazníků a zaměstnanců. Například každý cestující obdrží hygienický balíček s rouškou, rukavicemi, antibakteriálními ubrousky a dezinfekčním gelem na ruce. Více o bezpečnosti na cestách zde.

Flexibilita a jistota: Pokud dojde k neočekávaným cestovním změnám, mohou si zákazníci Emirates letenky zakoupené do 30. června 2021 zarezervovat na jiné datum. Platnost letenky lze také prodloužit až na dva roky. Více informací zde.

Pojištění na cestách: Emirates jako první ve svém odvětví nabídla zákazníkům bezplatné pokrytí finančních nákladů na léčbu či povinnou karanténu v případě onemocnění virem COVID-19 během jejich cest. Krytí se navíc od 1. prosince 2020 výrazně rozšířilo o další rizika: úrazy během cest, včetně zimních sportů, ztráty osobních věcí nebo narušení cesty z důvodu neočekávaného uzavření vzdušného prostoru, či cestovní doporučení a poradenství, která jsou běžně k dispozici u cestovních multirisk pojištění. Pojištění je automaticky a bezplatně aplikováno na veškeré letenky zakoupené od 1. prosince 2020. Platí některá omezení a výjimky. Podmínky pojištění a více informací naleznete zde.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.