Čtvrtek 22. dubna 2021

Jarda Žídek a jeho výběr vánočních drinků

Vánoce nejsou jen o kapustnici, kaprovi či bramborovém salátu. Sice bez nich bychom si toto období dokázali jen velmi těžko představit, ale uznejte, že stejně důležité jsou i různé vánoční drinky. Vždyť koho by nepotěšilo voňavé svařené víno se skořicí, hřebíčkem či pomerančovou kůrou, které v zimě zahřeje na těle i na duši. Díky nim je čekání na nejkrásnější svátky v roce příjemnější a veselejší.

Netradiční svařené víno

Každá země má své hřejivé nápoje, kterými si během adventu připíjí. Ať už je to italské Bombardino, cola de mono z Chile nebo německé svařené víno Feuerzangenbowle. Pro mě je prvním vánočním drinkem jednoznačně vaječný koňak. Každý rok ho k nám přinese Mikuláš spolu s čertem. Vyrábím však dva, jeden alkoholický s troškou rumu pro manželku a jeden nealkoholický pro dceru. Na druhé straně, vánoční punč vůbec doma nedělám. Když tak, mám vlastní hroznový mošt, ze kterého děláme nealko resp. dětské svařené víno.

Bez čeho si však nedovedu představit zimu je svařené víno, které je úplně jiné od toho našeho tradičního. Recept jsem si přinesl ze Švédska, kde jsem dříve pracoval. Je speciální v tom, že víno se dlouho marinuje ve vodce nebo v rumu, brandy či dokonce v portském víně spolu s kořením. Pak se do vína přidá druhý vylouhovaný alkohol, který tomu dodá pořádné grády. Je třeba si však dát pozor, stačí jen trochu a hned vás zahřeje. 😉 Najdete tam skořici, hřebíček, zázvor, zelený kardamom či sušenou pomerančovou kůru, která to pěkně provoní.

Nechybí klasika i elixír zdraví

Když mě přijdete navštívit do práce do RIVERBANK Restaurant, určitě byste měli ochutnat náš „elixír zdraví“ shrub (drink) jablko, zázvor. Má blahodárné účinky a můžete si ho připravit i doma.

Nemusíte se však bát, že bychom u nás neměli vánoční punč. Vymyslel ho náš šéfbarman a jmenuje se „Gingerbread man“, který nejen skvěle chutná, ale také vypadá. Tento sváteční punč vás naladí na Vánoce, protože jsou v něm ty nejlepší ingredience jako Včelovina a pomerančový likér Cointreau. Zároveň ho dostanete v retro plechovém hrnku spolu se zázvorníkovým panáčkem, kterého si můžete namočit do punče. Spolu s naší perníkovou chaloupkou tak budete dokonale naladěni na Vánoce a když mě v restauraci uvidíte, tak mě klidně oslovte a společně si můžeme připít na toto krásné období. Na závěr vám přeji, abyste měli veselé a pohodové Vánoce a ať si máte na zdraví a lásku vždy s čím a s kým připít. ☺

Zdroj: Jaroslav Žídek, šéfkuchař restaurace RIVERBANK z Grand River Park Hotelu v Bratislavě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.