sobota 16. ledna 2021

Jak zpříjemnit žákům a studentům učení?

Školní rok začal a děti si pomalu zvykají na nové povinnosti. Jak jim pomoci to „nudné“ učení jim zpříjemnit? Znáte ty výmluvy, už mě bolí hlava, záda… z toho učení. S našimi doporučeními nebude na tyto proslovy místo.

MÍSTO

Vytvořte jim správné pracovní místo tak, aby je ani po delší době nebolela záda (zejména v oblasti bederní páteře) či ruce. Pořiďte správný stůl a židli. „Nehrbit se a sedět rovně není jednoduché. Bohužel při ohnutých zádech dochází ke sklopení pánve dozadu, člověk se předklání a krční páteř se předsouvá. Kromě fyzických problémů dochází i k oslabení výživy a funkce orgánů v těle. Abyste předešli zdravotním problémům zad, doporučuji nepodceňovat výběr správné židle, nastavitelného stolu a polohovatelných držáků na monitor,“ říká terapeutka Dana Hodanová. Doporučuje pravidlo 90°, tedy sedět tak, aby chodidlo k noze svíralo úhel 90°, stejně jako úhel kolena a úhel ramena k lokti.

ERGONOMIE

Vedle správného stolu a židle vybírejte i ergonomické myši a klávesnice, které odlehčí kloubům na prstech a celé ruce. Mezi velmi kvalitní produkty za přijatelnou cenu patří například ergonomická vertikální myš TRUST, která díky svému tvaru odlehčuje zápěstí a působí preventivně proti bolesti způsobené námahou šlach v ruce případně v horším případě i tzv. zánětu karpálních tunelů.

PITNÝ REŽIM

Dbejte na pitný režim – doma i ve škole by měly děti, ale i my dospělí, dostatečně pít. Nejlepší pro naše tělo je čirá voda či neslazené bylinné čaje. Dobře uzavíratelné lahve, které jsou vyráběné z tritanu, který nepřijímá pachy, je BPA neutrální a dá se mýt v myčce, mohou být používány opakovaně a dlouhodobě. Prospívají tím i životnímu prostředí. Různé velikosti, tvary i barvy nabízí například značka Lamart by Piere Lamart.

NENECHTE SE RUŠIT

Aby vás studium vašeho potomka nerušilo, pořiďte mu kvalitní sluchátka. Sluchátka za sympatickou cenu, ale s kvalitním zvukem, příjemným polstrováním a skoro 100% odhlučněním od okolí, to jsou sluchátka SENCOR SEP 636 jen za 349 Kč. Na výběr jsou v bílé a černé variantě.

PRO STUDIUM JAZYKŮ

Pokud student potřebuje třeba k výuce jazyků hlasitý poslech, může se mu hodit přenosný BT reproduktor, který lze spojit s mobilním telefonem, tabletem nebo i počítačem. Sympatická značka SENCOR opět nabízí skvělý poměr cena/výkon, a to u řady reproduktorů SIRIUS, které vyhrávají mnohá ocenění, ale i v nové, nižší řadě NYX. Obě řady bluetooth reproduktorů zaujmou skvělým zvukem a odolným povrchem. Nová řada NYX dokonce díky své konstrukci a odolnosti proti vodě IPX7 plave na hladině. Nové NYXy je tak možné vzít třeba i k bazénu.

ZDROJ FOTO – ARCHIV SPOL.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.