pátek 23. dubna 2021

Jak rychle rozzářit vzhled a užít si naplno plesovou sezónu?

S příchodem podzimního listí a prvních sněhových vloček začínají chodit také pozvánky na společenské události, na kterých se chceme skvěle bavit a zářit až do rána. Pokud toužíte nejenom po dokonalých šatech a perfektním účesu, ale plánujete také oslnit okolí svým svěžím vzhledem, nechte se inspirovat tipy odborníků z Kliniky GHC Praha.

1/ Infuzní terapie rozzáří vzhled a prospějí zdraví

Střídaní počasí a nedostatek spánku mohou mít vliv na to, že vzhled najednou působí starším dojmem. Dnešní hektická doba a každodenní stres se podepisují v obličeji mnohem více než přibývající věk. Pokud cítíte celkovou vyčerpanost a pleť působí unaveným dojmem, vyzkoušejte infuzní terapie. Jedná se o nejúčinnější metodu, jak získat do svého těla obrovskou dávku vitamínů a minerálů, které posílí organismus a imunitu, zároveň doslova rozzáří vaši pleť a budete se cítit mnohem mladší a fit.

2/ Chemický peeling odstraní pigmentace a drobné vrásky

Chemický peeling na rozdíl od klasického kosmetického jde v pokožce hlouběji a postup aplikace se liší. Dermatolog nanese na obličej a dekolt přípravek na bázi kyseliny glykolové, která během několika minut způsobí začervenání a postupné olupování horní vrstvy pokožky, pod níž se nachází nová, hezká a neporušená pleť. Po prvním zákroku zmizí pigmentace a drobné vrásky, postupným opakování můžete docílit opravdu výrazného efektu. Nevýhodou je mírná bolestivost při aplikaci peelingu a lehká časová náročnost, protože se několik dnů může pleť ještě dodatečně olupovat až do konečného výsledku.

3/ Kouzlo botulotoxinu

O botoxu se toho v minulosti napsalo již hodně, protože se jedná o jednu z nejrozšířenějších omlazovacích procedur. Základem je injekční aplikace účinné látky do jednotlivých partií obličeje, kdy téměř okamžitě začne látka působit a vám se přestanou tvořit vrásky v důsledku přirozené mimiky. Obličej vypadá téměř ihned vypnutý a vzhledově mladší. Botulotoxin je oblíbený především u žen, které mají problémy s „mračivkou“, což je nepříliš estetická vráska, která se tvoří mezi obočím, viditelné výsledky ale přináší i v okolí očí, kde se s věkem dělají drobné vějířky vrásek. Díky injekční aplikaci působí botox ihned, většinou vydrží 6 měsíců až 1 rok.

4/ Výplně umí vrátit čas

Některé vrásky v obličeji postupně dosáhnou určité hloubky, kdy už nestačí pouhý botulotoxin nebo peeling, aby je vyhladil. Nejčastěji se jedná o nosoretní rýhy, kontury pod očima nebo zmiňovanou mračivku. V tomto případě je účinnou metodou sáhnout po výplních buď tradiční kyselinou hyaluronovou nebo výplních Algeness na přírodní bázi, které jsou dostupné právě na Klinice GHC Praha. Pomocí dermální výplně lze modelovat brada, oblast čelisti, oblast okolo úst, líce, rty a oční okolí.

5/ Šetrná a přirozená plazmová terapie (PRP)

Relativní novinkou v oblasti omlazování je využití plazmové terapie. Plazma je součástí krve a Platelet-rich plasma (PRP) je plazma bohatá na krevní destičky. Tato metoda je tělu přirozená, krevní destičky obsahují buněčné růstové faktory, které jsou schopny po injekční aplikaci do cílového místa stimulovat kmenové buňky tkáně a tímto navodit regeneraci daného místa a způsobují omlazení kůže. Klinika GHC Praha nabízí novou metodu plazmaterapie ACP (autologní upravenou plazmu), která obsahuje vyšší koncentraci krevních destiček a je tak schopna dosáhnout lepších výsledků.

Zdroj foto: archiv kliniky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.