Úterý 18. května 2021

Jak pečovat o pokožku během zimy

Mráz, vítr a časté střídání teplot, to jsou nejčastější příčiny, proč naše pleť v zimě trpí. K té letošní bude neodmyslitelně patřit i nošení roušek, což pleti zrovna nepřidá.

Naše pokožka bývá vysušená, podrážděná, objevují se zarudnutí i ekzémy. Proto pro vás máme několik rad a tipů, jak se před nepříznivým počasím chránit.

Vyhněte se krémům na bázi vody a vyměňte je za oleje

Jakmile se venkovní teplota přehoupne pod bod mrazu, je důležité vyměnit svůj denní krém na vodní bázi, který používáte takřka celý rok, za přírodní olej. A proč byste to měli dělat? ‚, Během zimy se pleť stává dehydratovanou, šupinatou a někdy až podrážděnou. Voda v krémech, kterými chceme pleť obnovit, však v nízkých teplotách mrzne a neustálým mazáním problém akorát prohlubujeme. Proto je lepší používat kvalitní přírodní oleje, které pokožku vyživí a chrání před nadměrným odpařováním vody.‘‘ vysvětluje Jana Laušová, kosmetička a spolumajitelka JANNAMI – obchodu s českou a slovenskou přírodní kosmetikou.

Oleje jsou v poslední době hitem zejména ve spojitosti s péčí o pokožku obličeje. Jsou však výborným pomocníkem v péči o celé tělo i vlasy. Nejlepší oleje jsou koncentrované, přírodní za studena lisované, tak aby v nich zůstaly veškeré antioxidanty a pleť byla hloubkově vyživená. Na celý obličej, krk i dekolt stačí 3-4 kapky oleje, které jemně, ale důkladně vmasírujte.

Nezapomeňte na ruce

Nezapomínejte, že stejně jako pokožka obličeje, trpí i pokožka rukou. Ruce byste si měli hydratovat po každém mytí, což ne každý z nás opravdu dělá. V zimě je důležité ruce chránit ještě o něco více. Proto by krém měl být hutný, jako jsou například tělová másla. Zabrání tak rohovatění a praskání kůže. Můžete používat i přírodní oleje, které pomohou vytvořit ochrannou vrstvu před poškozením pokožky.

Balzámy na rty

Většina z nás během zimy nosí v kabelce, v batohu, či v bundě nějaký ten obyčejný balzám na rty. Ale věděli jste, že nekvalitní balzámy vám mohou stav vašich rtů spíše zhoršit než zlepšit? Proto je lepší si vždy přečíst složení. Důležitou složkou každého kvalitního balzámu je vitamín E, který zabraňuje rtům před vysycháním a šupinatěním. Bambucké máslo nebo jiné přírodní máslo, které usnadňuje regeneraci. Další důležitou složkou je také jojobový olej, který dodává poslední – ochrannou vrstvu, proti nepříznivým vlivům zimního počasí.

Produktový tip

Tělové máslo HONEY, 100g, Two Cosmetics

CENA: 160 Kč (JANNAMI.CZ)

Dopřejte si dokonalou hydrataci suché pokožky na rukou, těle či nohou, pomocí tělového másla s medem. Obsahuje oblíbené bambucké máslo a mandlový olej. Je vhodné pro lidi bojující s atopickým ekzémem.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.