Čtvrtek 8. června 2023

Ikonická kohoutí stopa na prádle TRIOLA

Vzor kohoutí stopy kraluje v módě už od 19. století. Její příběh se začal psát v pánské módě roku 1885 v Anglii ve Skotsku. Vzpomenete si třeba na Sherlocka? Samozřejmě že ano. V pečlivě zvoleném outfitu světoznámého detektiva byla kohoutí stopa vždy zastoupena buď na saku, kalhotách či na čepici.

Tento vzor tak trochu předběhl svoji dobu a ani literatura či filmy tenkrát její oblibě nepomohly. Devatenáctému století totiž vévodily florální vzory a kontrastní kohoutí stopa působila až příliš moderně. Brzy však dostala další velkou šanci. V roce 1933 se poprvé objevila na jezdeckých kabátcích, sukních a ladících kloboučcích. V 50. letech minulého století se k této moderně upnul Christian Dior, který ji zařadil do své přelomové kolekce s názvem New Look. V současnosti je námětem pro mnohé návrháře (např. Chanel, Ferragamo) a jako oblíbený vzor kraluje dnes hlavně v dámské módě. Vynesla jej např. americká provokatérka Lady Gaga i herečka Jenifer Lopez, anglický zpěvák Robbie Williams, na TV obrazovkách s ním oslňuje Kim Kardashian a u nás ním mile překvapila moderátorka Gábina Partyšová. Futuristický geometrický vzor dodá každému šatníku styl, výjimečnost i prudkou eleganci. A to i tomu, který je skrytý pod oblečením.

Nesmazatelná česká stopa

Podprsenka s kohoutím vzorem z návrhářské dílny TRIOLA je ušita ve fazóně TOP-FIT, tedy s hladkými koši a s kosticemi. Košíčky jsou komfortní z hebkého a prodyšného materiálu Ultrafine. Černobílá kohoutí stopa je natištěna na jemném úpletu, ze kterého je i obvod podprsenky. Model je ideální do hlubokých výstřihů nebo rovnou pod sáčko či bundu. Velmi dobře ladí v outfitu s černou kůží či jednobarevnými topy a svetříky. Tento model přímo vybízí k tomu, aby kousek vzoru a pásky v dekoltu „vykukovaly“ z hlubokého výstřihu.

TRIXY najdete v limitované kolekci TRIOLA ve vybraných velikostech s koši od B do H, s obvody od 65 do 90. Doporučená cena 1599 Kč

Do setu si můžete vybrat ze dvou různých fazón kalhotek – klasické či brazilky.

Klasické kalhotky TRIOLA 31844

Kalhotky klasického střihu jsou komfortní a oblíbené u všech typů postav. Jsou vybaveny bavlněným klínkem, přední díl je vypodložen elastickým tylem, TRIOLA je nabízí ve velikostech od 70 do 90. Doporučená cena 599 Kč

Kalhotky brazilky TRIOLA 34844

Kalhotky typu brazilky jsou ideální pro pevný zadeček – poodhalují a zakulacují jej. Zadní díl nemá v nohavičkách gumičky, jen légy. To aby gumy nerušily linie zadečku pod přiléhavým oblečením. Komfort při nošení zvyšuje bavlněný klínek. Brazilky najdete ve velikostech od 70 do 85.

Doporučená cena 599 Kč

zdroj foto – archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.