pátek 27. ledna 2023

IKEA na Designbloku: poznejte kolekci černou jako vinyl a esenci současného domova

Čtyřiadvacátý ročník mezinárodní přehlídky designu a módy Designblok s hlavním tématem „les“ právě probíhá ve výstavních prostorech Gabriel Loci a v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze. Letos své novinky představí přes 178 vystavovatelů, mezi kterými se svým konceptem domova a zbrusu novou kolekcí OBEGRÄNSAD nechybí ani IKEA.

Hlavní myšlenkou prezentace této švédské značky v Gabriel Loci je ukázka esence domova. „Pro nás v IKEA je na domově nejdůležitější to, jak se v něm lidé cítí. Rádi bychom, aby domov lidi spojoval a vytvářel pocit sounáležitosti. Je to místo pro život a tvoření vzpomínek. Je to prostor, kde každý může být sám sebou. A IKEA se snaží prostřednictvím neotřelých nápadů a dostupných řešení inspirovat lidi k lepšímu životu doma,“ říká Pavel Mühlheim, Commercial Activity & Events Leader z IKEA Česká republika.  

Audiovizuální prezentace esence domova ukazuje autentické příběhy čtyř lidí z různých částí světa a je doplněna o kreativní koláže, které ukazují výrobky IKEA v nečekaném kontextu.

S tématem domova souvisí i druhá část expozice IKEA, která představuje aktuální limitovanou kolekci OBEGRÄNSAD. Ta vznikla ve spolupráci s průkopníky elektronické hudby Swedish House Mafia a je určena pro milovníky hudby, především pak pro začínající hudebníky. IKEA touto kolekcí reaguje na zjištění, že čím dál tím více mladých lidí se doma věnuje tvoření hudby. Kolekce, kterou spojuje černá barva vinylových desek, jim přináší funkční, designové a zároveň cenově dostupné řešení.

„Při plánování expozice kolekce OBEGRÄNSAD jsme chtěli ukázat nejen samotné výrobky. Proto zde hrají prim emoce, které díky hudbě prožíváme,“ dodává Pavel Mühlheim k expozici, která se nachází v 1. patře v kompletně černé místnosti, ve které v průběhu dne hrají různí DJové.  

Koncept IKEA pro Designblok vznikal zhruba půl roku. Designblok je skvělá příležitost, jak ukázat, že nejsme jen obchod s nábytkem, a jak lidi překvapit. A my věříme, že se nám to zde podaří,“ doplňuje na závěr Mühlheim.

Více informací o kolekci OBEGRÄNSAD naleznete zde.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.