Úterý 18. května 2021

Fantastický oběd podle Hanky Kynychové

Spojte příjemné s užitečným jako charismatická cvičitelka aerobiku Hanka Kynychová. Zatímco budete rodině připravovat Hančiny skvělé zeleninové placičky, protáhněte si tělo jednoduchými cviky „MORAGym“, založenými na józe, lehkém posilování a protahování přímo v kuchyni.

Je to snadné – podle Hančiných videí, která najdete na stránkách „Spolu to zvládneme“ ikonické české značky MORA, to dokáže úplně každý. A klidně zapojte i své děti, bude je to určitě bavit. Na těchto stránkách také najdete stále novou inspiraci v podobě receptů na každý den a praktických tipů a triků pro zvládnutí běžného života i této mimořádné situace, která zasáhla každého z nás. Takže, hurá na to, spolu to zvládneme!

Na stránce https://www.mora.cz/moragym/ najdete řadu deseti až patnáctiminutových videí, která připravila Hanka Kynychová k protažení, posílení a zpevnění různých tělních partií od pondělí do pátku. Je jen na vás, jestli si zacvičíte každý den jenom jednu skupinu cviků, nebo si z nich vytvoříte svoji sestavu.

Každopádně cviky zvládnete během krátkých prostojů při vaření a pečení. Stačí vám jen měkká podložka, kuchyňská židle nebo i kuchyňská deska na opření, a chuť se do toho pustit.

Kuchyni proměníte jako mávnutím kouzelného proutku ve vlastní bezplatné fitness centrum v bezpečí domova s osobní trenérkou Hankou, která vás bude provázet cviky a hlavně jejich správnou technikou z obrazovky tabletu nebo mobilu. Po cvičení se budete cítit skvěle, a jen tak mimochodem při tom ještě zvládnete připravit dobré a zdravé jídlo pro celou rodinu.

A ještě Hančin oblíbený recept na brokolicovo-mrkvové placičky, po kterých se v její početné rodině vždycky jen zapráší. Na jeden pekáč s 20 placičkami, který vydá na pět až šest porcí, budete potřebovat:

Suroviny:

  • 500 g brokolice
  • 300 g mrkve
  • 3 vejce, pokud možno z volného chovu
  • sůl
  • 3 lžíce olivového oleje
  • koření na zeleninu
  • 120–150 g špaldové celozrnné mouky
  • 2 stroužky česneku

Dobrou pečicí troubu – například novou multifunkční troubu MORA VT 779 BX, která má vedle 15 programů na pečení i osm speciálních program pro pečení např. řízků, kotlet, žebírek nebo chleba a umožňuje i pomalé pečení, aniž byste potřebovali speciální hrnec pro tuto techniku. Kromě toho zvládne i zavařování, rozmrazování, ohřev pokrmů, výrobu jogurtů, sušení, nahřívání talířů a mnoha dalších funkcí. Patentovaný zaoblený tvar vnitřku trouby, inspirovaný tradiční kamennou pecí, nechává horký vzduch ideálně cirkulovat rovnoměrně ze všech stran okolo připravovaného pokrmu, který tak bude vždycky perfektně propečený a šťavnatý.

A jak na to?

Brokolici nasekejte v mixéru nebo elektrickém sekáčku. Mrkev nastrouhejte najemno. Vymačkejte ze zeleniny přebytečnou šťávu a vložte do mísy. Přidejte vajíčka z volného chovu, sůl, koření, olivový olej a pořádně promíchejte. Postupně přidávejte mouku. Celozrnná mouka více saje, proto musíte směs nechat pár minutek odstát a poté mouku když tak ještě přidat.

Předehřejte si troubu na 200 °C a mezitím si vytvarujte placičky, které vyskládejte na plech vyložený pečícím papírem. Plech vložte do trouby a placičky pečte 30 minut, u trouby MORA VT 779 BX můžete využít automatický program na pečení pizzy. Mezitím si zacvičte podle některého z Hančiných videí!

Horké placky se uvnitř můžou zdát syrové, ale nebojte. Jsou jen šťavnaté, jelikož jsou ze syrové zeleniny. Skvěle se hodí jako lehká a zdravý oběd třeba místo masových karbanátků.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.