neděle 18. dubna 2021

ESPRIT minimalizuje uhlíkovou stopu

Esprit se věnuje ustanovení principů “módního koloběhu”: respektuje surové materiály a fakt, že lidé se čím dál vice zajímají o životní cyklus produktů. Esprit byl založen v roce 1968 v San Franciscu, v době, která je považována za milník ve smýšlení společnosti. Esprit se od počátku své existence hlásí k sociální zodpovědnosti a bere ohled na životní prostředí. Tato filozofie je pro značku důležitá. Esprit byl jednou z prvních značek, která vytvořila udržitelnou kolekci, a to v roce 1990 pod názvem “Ecollection”. Dnes nabízí Esprit mnoho stylů, které jsou zodpovědné k přírodě i člověku.

Jak se posouváme kupředu a snažíme se o udržitelnost I v budoucnu? Používáním udržitelných vláken, jako je například LENZINGTM ECOVEROTM.

LENZINGTM ECOVEROTM
Regenerovaná vlákna jsou vyráběna z celulózy, která je získávána ze dřeva. Výsledkem jsou materiály, jako je lyocell, modal nebo viskóza – materiály, které jsou rozložitelné. Esprit kupuje viskózu LENZINGTM ECOVEROTM od společnosti LENZINGTM. Při výrobě tohoto vlákna je do ovzduší vypouštěno o 50 % méně emisí a spotřebováváno méně vody ve srovnání s běžnou viskózou. Toto vlákno je získáváno ze stromů, které jsou pěstovány na ekologicky přátelských dřevo farmách. Díky přísnému technickému dohledu je možné kontrolovat celý řetězec získávání výsledného vlákna. LENZINGTM ECOVEROTM je Evropskou Unií certifikovaná eko značka.

Férová fakta

Do července 2021 má Esprit v plánu navýšit využití udržitelné regenerované celulózy
o 30 %.

Klíčové produkty
Mezi produkty vyrobené z LENZINGTM ECOVEROTM viskózy patří EDC blůzy s abstraktními vzorem za 29,99 EUR. Díky modernímu rovnému a přitom rozevlátému střihu splňují tyto blůzky nejen kritérium udržitelnosti, ale take módního vzhledu.

Již nyní k dostání v Esprit prodejnách a v e-shopu www.esprit.com.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.