pátek 12. července 2024

Elega by Dana M slaví 10 let: jak si kabelky Dany Morávkové získaly srdce českých žen?

Od nápadu vytvořit jednu unikátní kolekci kožených kabelek navržených oblíbenou herečkou Danou Morávkovou uplynula jedna dekáda.

Místo jedné kolekce jich ale po obrovském úspěchu vzniklo už více než 40 a z Elega by Dana M se stala uznávaná značka, kterou české ženy milují.

„Celý ten začátek byl hodně intenzivní, pro mě bylo všechno nové. Když jsem poprvé vstoupila na dílnu, kde se všechny kabelky vyrábí, byla jsem jako v ráji. Opravdu je to ráj pro všechny milovnice kabelek. Jsem moc ráda, že mě Dita Valentová před deseti lety oslovila ke spolupráci,“ vzpomíná na začátky s Elegou herečka.

Po měsících práce na návrzích a prototypech vznikla první kolekce, kterou si i dnes můžete s malými změnami zakoupit. „Hned to první psaníčko, které jsme vytvořili před deseti lety, se stále prodává. Rozdíl oproti původní verzi je v logu. Na prvních kolekcích se pouze vyrazilo do kůže, později se přešlo na kovovou variantu, takže původní kousek poznáte pouze podle loga. Já sama toto psaníčko stále nosím a je mou srdcovkou,“ říká jednatelka Elegy Dita Valentová.

Za deset let spolupráce vzniklo více než 40 kolekcí dohromady čítající přes sto kabelek. „Některé kousky vyrábíme několik sezón, protože je o ně stále zájem a zákaznice nám „nedovolí“ ukončit výrobu. Jiné kolekce se klasicky vyrobí, odbudou si svou sezónu a doprodají se. Některé kolekce byly vyrobeny ze speciálních kůží, takže ač by si zákaznice moc přály, byla výroba limitovaná,“ vysvětluje Dita Valentová. Některé z kolekcí spatřily světlo světa v opravdu velkém stylu, například spolupráce s další českou značkou Preciosa, kterou předvedly známé dámy a celou akci tradičně moderoval Dany seriálový manžel a herecký kolega Jan Čenský.

Nápady ale ani po tolika letech nedochází, inspirací prý herečka doslova srší:

„je pravda, že mě musí trochu hlídat, abych se mírnila v barevnostech. Já miluji zajímavé kombinace barev, ale je pravda, že se lépe prodávají jednobarevné kabelky. Pro mě je to skvělý koníček, kdy si můžu od hraní odskočit do továrny a podívat se na nové vzorníky kůží, prodiskutovat nové trendy, pomáhat vymýšlet nové detaily…Jsem vlastně takový konzultant, a to mě strašně baví.“

zdroj foto / archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.