Čtvrtek 8. června 2023

Doběhni si pro palačinku

Pojďte s námi společně oslavit Palačinkový den se značkou Tefal! Palačinky svým tvarem a zlatavou barvou symbolizují slunce, vy tak do svých domovů přinesete příslib jarní nálady už v únoru.

Palačinkový den započal svou historii v Anglii – nejstarší zmínka pochází z 15. století a je pevně spjata s Velikonocemi. A jelikož jsou Velikonoce klouzavým svátkem i Palačinkový den nemá pevně stanovené datum. Vždy se ale oslavuje v úterý, které předchází Popeleční středě, začátku postního období. Hospodyňky díky palačinkám zpracovaly zbytky z lednice či spíže, které by se během půstu jinak zkazily. Tradičně je Palačinkový den doprovázený celou škálou společenských akcí, rozhodně se tedy v tomto období nebudete nudit.

Nejznámější aktivitou je proslulý palačinkový běh. Tradice se zrodila v městečku Olney v anglickém Buckinghamshire. Jedno úterý, před Popeleční středou, žena opékala své palačinky, když zaslechla kostelní zvony. Ty právě svolávaly k bohoslužbě. Ona pohroužena do přípravy jídla zapomněla na čas, dala se do běhu v kuchyňské zástěře i s pánví a palačinkou, kterou nechtěla spálit. Takto ustrojená utíkala rychle až ke kostelu. Stala se tak historicky první palačinkovou závodnicí, aniž by o tom zatím věděla. Skutečně tak založila tradici proslulého palačinkového běhu, který se od té doby stal nedílnou součástí tohoto dne. Palačinkové běhy najdeme téměř v každém anglickém městě. Jejich pořádání není však cizí ani větším městům po celém světě. Celá akce se neobejde bez různého doprovodného programu, a jedním z jeho bodů bývá i soutěž o nejchutnější palačinku.

Uspořádejte si v rodinném kruhu také takový palačinkový den a zasoutěžte si společně se značkou Tefal o vytvoření té nejlepší a nejoriginálnější palačinky. Aby palačinky byly hračka a nepřipalovaly se, představuje značka Tefal revoluční pánve nové generace G6.

Vyzkoušejte palačinkovou pánev Tefal Unlimited (G2553872) a opečte si chutné palačinky dozlatova, bez nutnosti přidaného oleje nebo tuku. Nový nepřilnavý povrch Titanium Anti–Scratch, v porovnání s ostatními nepřilnavými povrchy značky Tefal, je až šestkrát odolnější proti poškrábání* a dno je kompatibilní se všemi varnými deskami. Když pánev dosáhne ideální teploty, indikátor Thermo–Signal, známé červené kolečko uprostřed pánve, nově v designu přesýpacích hodin, změní barvu a hodiny zmizí. To značí, že pánev dosáhla správné teploty. Thermo-Fusion™, prémiová indukční technologie ke všemu poskytuje rychlý ohřev a rovnoměrné vaření. Díky nepřilnavému povrchu je tak příprava jídel pohodlná a čištění velmi rychlé.

Doporučená cena: 949 Kč.

Značka Tefal je skutečným expertem na výrobu pánví. Nejnovější generace pánví G6 poskytuje odolnost vůči extrémním podmínkám — takže v kuchyni s nimi budete připravovat pokrmy jako správný šéfkuchař. Úprava proti poškrábání, nepřilnavost a odolnost, to je ta správná volba pánve, se kterou poznáte rozdíl. 

 • Nový nepřilnavý povrch TITANIUM ANTI–SCRATCH s vynikající nepřilnavostí a odolností proti poškrábání.
 • Známé červené kolečko THERMO–SIGNAL v novém designu přesýpacích hodin – počkejte si na perfektní teplotu.
 • THERMO–FUSION™ – prémiová indukční technologie poskytuje rychlý ohřev a rovnoměrné vaření.

*Interní test opotřebení

Palačinky podle šéfkuchaře Ondry Slaniny

Suroviny

 • 250 ml mléka
 • 2 vejce
 • 160−200 g polohrubé mouky
 • špetka soli a cukru
 • 30 ml oleje

Náplň

 • 250 g tučného tvarohu
 • 2 vanilkové cukry
 • 50 g krupicového cukru
 • 30 g rozinek
 • 100 g jahodové marmelády
 • 200 g jahod

Z mléka, vajec, mouky, soli, cukru a oleje připravíme hladké těsto. Rozpálíme palačinkovou pánev a postupně upečeme palačinky. Hotové potřeme marmeládou a tvarohem smíchaným s vanilkovým cukrem a rozinkami. Složíme či srolujeme a doplníme jahodami.

zdroj foto / archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.