pondělí 20. března 2023

Divadelní láska má mnoho podob – najdete na Dramoxu tu pravou?

Dobrá zpráva pro příznivce i odpůrce Valentýna – na Dramoxu si můžete vybrat z mnoha podob lásky tu, která je vám nejbližší. Dáváte přednost lásce romantické, vášnivé nebo snad nešťastné? Zvolte si z naší divadelní nabídky tu pravou!

Ať už jste v páru, nebo single, užijte si letos Valentýna. Stačí se uvelebit na gauči a překvapit drahou polovičku, přátelé nebo rodinu dárkem originálnějším než růže a čokolády – divadelním představením online! Pokud ještě nemáte předplatné, dárkový poukaz na Dramox můžete pořídit zde. Naším výběrem valentýnských inscenací rozhodně zapůsobíte!

Romantika, co hory přenáší

Pokud se chcete ukázat jako romantici, kteří pro lásku překonají i rodovou nepřízeň, sázkou na jistotu je bezesporu Romeo a Julie. Nejslavnější milostný příběh najdete na Dramoxu v inscenaci z prestižního Stratford festivalu v Shakespearově originále s českými titulky (trailer si můžete pustit zde). S předsudky společnosti se musí vyrovnat i dva mladí muži v muzikálové gay-lovestory Otřást vesmírem z Divadla J. K. Tyla v Plzni. A jak moc je věkový rozdíl mezi starším mužem a mladou dívkou překážkou? Uvidíte v představení Před západem slunce z Činoherního klubu. Vzorem oddanosti pak nemůže být nikdo jiný než Cyrano v podání výjimečného Martina Hofmanna (trailer najdete zde). 

Láska po italsku


Pokud máte radši divočejší vztahy, ponořte se do příběhu lásky, výčitek, nenávisti i humoru Manželská historie v podání oblíbeného spolku JEDL a skvělého tria (nebo snad trojúhelníku?) Anna Fialová, Lucie Trmíková a David Prachař. Jak říká jedna z postav: Slíbili jsme si, že spolu budeme dělat divadlo. A místo toho mi uděláš dítě! Tak pozor na valentýnské sliby! (trailer zde). David Novotný z Dejvického divadla se zase ptá: Kolik z nás má parohy, aniž to tuší? Odpověď nabízí shakespearovský psychothriller Zimní pohádka. Dopřejte si na Valentýna i klasiku z pera anglického mistra Mnoho povyku pro nic se skvělými herci z Divadla v Dlouhé, kteří rozehrají proslulý příběh o tom, jaké to je, když se dva milují, třetí jim to nepřeje… však to znáte. A co když hrdina propadne vášnivé osudové lásce? Porovnejte dvě divadelní zpracování slavného románu Emily Brontëové Na Větrné hůrce, prvnív představení Divadla Petra Bezruče a druhé z Divadla Tramtárie.

zdroj foto – archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.