Úterý 18. května 2021

Diář 2020 aneb Dárek, který využijete celý příští rok

Stále více schůzek, úkolů, poznámek a informací k zapamatování motivuje nejednoho z nás zabývat se koncem každého roku výběrem těch správných plánovacích pomocníků. Mobilní aplikace či elektronické kalendáře jsou určitě užitečné, ale stejně jako v případě knížek, ani u diářů moderní technologie papír zatím nepřeválcovaly.

Na trhu je navíc k dispozici široká nabídka přes designové kousky, tématické či motivační diáře až po diáře celebrit. Pokud si lámete hlavu nad výběrem vhodného vánočního dárku, právě diář může být správnou volbou.

Diář je vizitka majitele

Stejně jako před koupí jiných věcí, i u diáře se vyplatí zamyslet se, pro koho je diář určený a jak vypadá jeho běžný den či týden. Zamyslete se nad oblíbenou barvou budoucího majitele, jeho koníčky, náplní jeho práce, životním stylem. Zkuste se zaměřit i na detaily. Vegetariáni možná neocení perfektně zpracované kožené desky diáře. Studentka gymnázia nemusí být nadšena z diáře s recepty staročeské kuchyně. Ředitel velké nadnárodní firmy zas nejspíš neocení diář s designem koťátek.

Jak na plánování?

Podstatou každého diáře je kalendář.  Pokud pracuje jeho budoucí majitel jako manažer, který denně mívá několik schůzek, nejlepší pro něj bude diář, kde je každý den na zvláštním listu rozdělený do jednotlivých hodin. Studentům přijde vhod možnost zapsat si do diáře rozvrh hodin nebo rozpis přednášek. Pro maminky několika školáků bude užitečný diář rozdělený na týdny, kde si mohou přehledně zapsat třeba zájmové kroužky svých dětí.

Na velikosti záleží

Malý nebo velký diář? Na trhu najdete diáře různých formátů od těch malých velikosti A5 či dokonce A6 až po velké diáře formátu A4. Pokud plánujete pořídit diář pro ženu, která nosí elegantní kabelky, sáhněte raději po malém formátu. Je-li diář určen na pracovní stůl, kde bude většinu času ležet a do kterého je potřeba vměstnat i mnohé poznámky ze schůzek, je vhodné zvolit větší formát.

Na rok nebo více? Papír nebo ekokůže?
Dalšími parametry při výběru diáře jsou vazba a materiál. Klasické roční diáře mají většinou šitou vazbu, ty levnější lepenou. Na trhu naleznete ale i diáře s kroužkovou vazbou, kde lze vyměnit část diáře nebo dokonce celý obsah. Takový diář v odpovídající kvalitě může svému majiteli dělat radost mnoho let. I co se týká materiálů desek, je výběr pestrý. Nejčastěji jsou v nabídce diáře s papírovými deskami potaženými laminem, plastovou vrstvou, látkou nebo kůží. Moderní a poměrně novou variantou, která se často objevuje v limitovaných edicích, jsou diáře s deskami z recyklovaných materiálů.

Diáře jdou s dobou aneb trendy na trhu

Máte doma sportovního nadšence? Milovníka knih? Budoucí módní návrhářku? Nadšenou kuchařku? Přítele, který potřebuje nastartovat pozitivní myšlení? Diáře pamatují na všechny.

„Diáře dnes již neslouží pouze jako prostředek k organizaci času a zapisování úkolů, svým majitelům často přinášejí mnohem více,“ říká Zuzana Kadecká z knihkupectví Martinus.cz a pokračuje: „Velkým hitem jsou motivační diáře, které obsahují také pozitivní citáty nebo prostor pro stanovení vlastních cílů. Tématické diáře jsou zase dle svého zaměření obohaceny o recept na chutnou večeři, tréninkový plán nebo užitečné informace. Inspirací mohou být i diáře některých známých osobností.“

Motivace:

A cup of style

Praktický pomocník, díky kterému si přehledně naplánuješ všechny své úkoly, povinnosti a schůzky, přináší tentokrát kromě osvědčených rad také praktické postupy a cvičení, která Ti pomůžou toho, co si opravdu přeješ, hladce dosáhnout. Najdeš v něm také místo na poznámky a „to do” listy. 

Martinus.cz, 296 Kč

Sport:

Fitness diář

Inspiruj se, jak zdravě žít a mít úctu k sobě samé. I v době, kdy rozum říká stop, dokaž tělu, že to zvládneš. Diář plný radosti, motivace, štěstí a lásky k sobě bude tvým věrným pomocníkem. Je určený především pro ženy všech věkových kategorií, které mají rady ve věcech pořádek. Pro ženy, které vědí, co znamená kráčet po cestě zvané život. Diář je určený pro všechny, které jsou odhodlané kráčet po různorodé cestě za svým krásnějším a zdravějším JÁ.

Martinus.cz, 309 Kč

Literatura:

Tajemství – Diář 2020

Diář s citáty z děl nejoblíbenějšího autora naší doby Paula Coelha má tentokrát za hlavní téma „tajemství“ a obsahuje originální, půvabně vyjádřené a hluboce pravdivé myšlenky, které pronášejí postavy jeho četných románů, včetně toho nejnovějšího, ale také autor sám ve svých fejetonech. Ideální dárek pro každého, kdo si přeje, aby ho slova tohoto věhlasného spisovatele provázela každým dnem nadcházejícího roku.

Martinus.cz, 269 Kč

Školák/student:

Můj školní diář

Školní diář by měla mít každá správná holka, která si chce udržet pořádek ve všech svých plánech! S jeho pomocí totiž neztratí přehled o domácích úkolech, akcích, které ji čekají a spoustě dalších věcí, na které by neměla zapomenout. Může mu svěřit svá přání a myšlenky nebo se z něj naučit nové citáty. A pozor! Diář je univerzální, takže lze používat bez ohledu na kalendářní rok. Je to zkrátka dokonalý společník každé školačky!

Martinus.cz, 113 Kč

Móda:

Módní diář 2020

Díky užitečným tipům se dozvíte, jak přestat tápat v obchodech s oblečením, poskládat si šatník a obléknout se dle typu své postavy.
Diář obsahuje řádkové týdenní kalendárium, roční přehledy a nechybí ani prostor pro poznámky.

Martinus.cz, 284 Kč

Maminky:

Diář dobré mámy 2020

Diář dobré mámy v týdenním režimu umožňuje evidovat vyzvedávání dětí, návštěvy lékaře, ale i praktické poznámky o domácích platbách, nákupní lístky a evidenci objednávek. V diáři dobré mámy nechybí ani speciální stránky pro plánování rodinných cest včetně rozpočtu, seznamu toho co se má na cestu zařídit, nakoupit a objednat. Bonusovou přílohu tvoří i kreativní dvoustránka s možností vlepení fotografií rodinného života.

Martinus.cz, 274 Kč

Celebrity:

P.S. Diář 2020

Rok začíná pro každého v jinou dobu. Pro někoho začíná školou, pro někoho narozeninami a pro někoho v momentě, kdy otevře nový diář a napíše do něj své jméno. I vy můžete odstartovat nový rok s diářem s citáty Ani Geislerové a neodmyslitelnými ilustracemi její sestry Lely Geislerové. Nechybí ani praktická gumička, místo pro poznámky a již tradiční barevná ořízka.

Martinus.cz, 254 Kč

Zábava, vaření:

Zábavný kalendář Kateřiny Winterové

Oblíbená autorka knih o jídle a moderátorka pořadu Herbář, herečka Kateřina Winterová, křísí dávnou módu tradičních českých zábavných kalendářů. Tou svojí originální verzí potěší hlavně všechny milovnice přírody, starých časů a krásných botanických ilustrací. Kateřina posbírala dobové texty, postřehy, staročeské pranostiky a tradice, o kterých si budete moci přečíst po celý rok 2020. Její láska k zahradě, lesu či louce je znát z každé stránky.

Martinus.cz, 284 Kč

Zdroj foto: archiv spol. a Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.