neděle 26. září 2021

Dechberoucí design: prakticky neviditelný odsavač

Značka Siemens opět přináší designovou novinku do moderních otevřených kuchyní. Nové modely zápustných odsavačů ve fantastickém designu se skleněným panelem jsou maximálně nenápadné, díky silnému motoru a inovativní technologii Guided Air však nabízejí také mimořádný výkon, ať už se na desce vaří nebo smaží cokoli. A když už není odsávání potřeba, spotřebič zcela zmizí.

Bez jakýchkoli bariér

Díky skleněnému panelu je zachován dokonalý výhled od varné desky do místnosti. A i případní hosté se mohou bavit s hostitelem a přitom sledovat jeho kuchařské dovednosti. Panel je navíc možné jednoduše vyjmout a umýt, aby byl stále čistý a zůstal neviditelný.

Motor nových odsavačů je mimořádně výkonný, zároveň však překvapivě tichý, společnost se tak může nerušeně bavit. Technologie Guided Air vytváří vzduchovou clonu, díky které odsavač zachytí veškeré výpary stoupající z hrnců i pánví, ať už jsou umístěné kdekoli na ploše varné desky. I na předních varných zónách zaručuje odsavač dokonalý výkon odsávání. 

Špičkový design i technologie

Kromě vysoce výkonného motoru iQdrive a technologie Guided Air nabízí novinky řadu dalších užitečných funkcí. Úroveň odsávání je možné upravit jednoduše přímo z varné desky pomocí systému cookConnect nebo automaticky díky senzoru climateControl, který průběžně sleduje množství výparů a pachů. Nastavení lze také pohodlně a zábavně měnit v aplikaci Home Connect na mobilním telefonu nebo tabletu a s pomocí hlasového asistenta dokonce i hlasovými povely. V aplikaci Home Connect je dále možné například změnit barvu osvětlení a přizpůsobit ji aktuální náladě, příležitosti, nebo odsavač sladit s barvou ovládání varné desky.

Dokonalý pár

Pro zákazníky, kteří by chtěli sladit design obou spotřebičů do elegantní modré barvy, nabízí Siemens také nový model indukční varné desky s modrým podsvícením ovládání i varných zón. Inovativní ovládání dual lightSlider je intuitivní a ve vypnutém režimu prakticky neviditelné. Elegantní modře svítící pruhy zoneLight během vaření poskytují vizuální zpětnou vazbu – jednoznačně označují aktivní varné zóny a informují, jaké funkce jsou právě nastavené. Kromě propracovaného designu je deska vybavena flexibilními zónami nebo senzorem fryingSensor plus, který pohlídá teplotu na stanovené úrovni a zaručí, že už se nikdy nic nepřipálí. A kdyby se na desce náhodou něco rozlilo, zachytí odsavač tekutiny do speciálních nádobek o celkovém objemu až 800 ml. Kazety s filtry lze jednoduše vysunout stisknutím tlačítka, vyjmout a umýt v myčce nádobí. 

Naprostá flexibilita instalace

Dáváte přednost instalaci do roviny pracovní desky (tzv. plano design) nebo se vám více líbí elegantní blackSteel fazetový design? Nové zápustné odsavače par v šířce 80 cm nabízejí obě možnosti. U fazetového designu lze navíc zápustný odsavač par a varnou desku instalovat pomocí speciálních lišt v rámci jednoho výřezu do kuchyňské linky nebo odděleně. V případě plano designu, který je určený pro kamenné a syntetické pracovní desky, se doporučuje oddělená instalace spotřebičů do dvou výřezů. Odsavač par umožňuje provoz cirkulace nebo odtahu a flexibilní je také umístění ventilátoru. Podle toho, jaké jsou dispozice skříněk pod kuchyňskou linkou, lze ventilátor umístit dopředu, dozadu, nebo s montážní sadou i kamkoli do vzdálenosti až 3 metry od odsavače.

Na českém a slovenském trhu jsou od října 2020 k dispozici následující nové modely:

  • LD88WMM66 – 80cm zápustný odsavač ve fazetovém designu
  • LD88WMM65 – 80cm zápustný odsavač v plano designu
  • EX878LYV5E – indukční varná deska s modrým osvětlením zoneLight

Více informací na: www.siemens-home.bsh-group.com/cz

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.