Čtvrtek 22. dubna 2021

Co dalo papelote Česku za 10 let

České papírnictví papelote letos vstupuje do druhé dekády. Za svou existenci stihlo vytvořit spoustu promyšlených, nejen papírových pomůcek. Jaké produkty papelote měnily naše životy a bez čeho se nedokážeme obejít?

Papelote vzniklo na základě diplomové práce věnované papíru a kreativitě a během deseti let se z něj stalo důležité papírnictví, jehož originální výrobky si získaly tisíce obdivovatelů a spokojených uživatelů. Jak říká jeho zakladatelka Kateřina Šachová: „Už více než dekádu věříme, že kreativita začíná na papíře. A že nepopsaný blok je jen první krok na cestě za lepším světem. Kreativním, inspirativním a zodpovědným.” A výrobky papelote jsou toho dobrým příkladem.

Sešit Envelopa

Úžasně praktický sešit Envelopa patří mezi první papelote výrobky. Jeho poznávací značkou jsou obálkové desky, do kterých si můžete schovat nejrůznější vizitky, poznámky a další nezbytnosti. Podobné praktické detaily výrobků papelote v kombinaci s krásným a jednoduchým vzhledem fanoušky papíru tak uchvátily a kamenná prodejna ve Vojtěšské ulici na Praze 1 se stala oblíbeným místem pro nakupování, pozorování a kochání. Originální sešit se po deseti letech vrací na scénu v limitované narozeninové edici a poslouží jako praktický zápisník i obálka všem milovníkům papíru a kreativity.


Sešit Envelopa, 32 listů, 149 Kč, papelote.cz


Gumička na psací potřeby

Papelote umí vyrábět dekorační trendy, ale i super praktické vychytávky. Třeba jejich patentovaná gumička na tužku, která udrží zavřený i ten nejnapěchovanější sešit. Hurá, konec zatoulaným tužkám! Jednoduché, funkční, dokonalé.


Gumička na tužky A5, 95 Kč, papelote.cz


Penál

Penál, co není z látky ani z papíru, a přesto toho spoustu vydrží a dělá parádu i po letech. Oblíbený je hlavně mezi studentkami, ale zachraňuje pořádek u všech věkových kategorií. Dá se použít na kosmetiku, na nabíječku nebo cokoliv vás napadne.


Tyvekové pouzdro Papero L, 24 × 18 cm, 268 Kč za kus, papelote.cz


Pratelný látkový obal na diář, zápisník nebo knihu

Jednoduché látkové obaly jsou další z praktických pomůcek, které jsou zároveň jednoduché a krásné. Dnes už se původní papírové obaly na knihy téměř nevyrábí a to je škoda, protože knihy si nějakou svrchní vrstvu rozhodně zaslouží. Proužkované a jinak vzorované košilky od papelote proto slouží jako ochranná vrstva, ale zároveň i obranný štít proti zvídavým pohledům spolucestujících na vaši knihu. I když… Je možné, že pozornost spíš přitáhnou. Co čtete se však nikdo nedozví.


Látkový obal na knihu větší, 34 × 22,5 cm, 209 Kč, papelote.cz


Washi pásky

Sortiment prodejny ve Vojtěšské papelote už od samého počátku doplňuje i japonskými dekorativními páskami, se kterými do Česka dorazila i další možnost toho, jak kreativně pracovat nejen s papírem. Barevné lepící pásky z rýžového papíru krásně drží a přitom se dají beze zbytků odstranit, dají se jimi zdobit DIY přáníčka i zdi. Kdo před 5 lety nepoužíval washi, jako by neměl vkus, pamatujete? A pásky z papelote díky svému vkusnému potisku zkrášlí vaše domovy i v roce 2020.


Washi MT pásky s geometrickými vzory, 1 páska za 85 Kč, papelote.cz


Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.