neděle 22. května 2022

Chlazení ve velkém stylu

Jako šperk se bude v luxusní kuchyni vyjímat designový systém Big Cooling skandinávské značky ASKO. Rafinovaný profesionál pro chlazení ve velkém stylu spojuje v exkluzivním párovém spotřebiči s několika klimatickými zónami chladničku, mrazničku, bar i vinotéku s úctyhodnou kapacitou 850 l.

Ukáže přitom jen tolik, kolik je potřeba: vaši sbírku vín a precizní řemeslné provedení z ušlechtilých materiálů. Díky pokročilým technologiím se systém Big Cooling bezchybně postará o vše: od čerstvého ovoce, zeleniny, delikates až po slavnostní drinky, cenná vína nebo vlastnoručně ulovené ryby. K tomu se dokáže ještě proměňovat podle potřeby. Nese nezaměnitelný otisk inspirace skandinávskou přírodou a severským způsobem bytí.

Stejně jako další spotřebiče exkluzivní skandinávské značky ASKO, i profesionální chladicí systém Big Cooling si vzal inspiraci z toho nejlepšího, co s sebou nese život ve Skandinávii. Poučil se z bytí v krásné, ale drsné přírodě, v níž není zdrojů nazbyt a všude je daleko. Kde je někdy pro život zapotřebí slunce a sucho, jindy vlhko a stín.

„Stejný princip platí i pro uchovávání jídla v chladničkách a mrazničkách ASKO. Big Cooling proto napodobuje přírodu a vytváří v chladničce i mrazničce několik mikroklimat, aby zajistil různým druhům potravin ty nejlepší podmínky pro skladování,“ říká k novince Daniel Ragín, ambasador značky ASKO.

Systém Big Cooling je v nabídce jak ve volně stojícím provedení z broušeného nerezu, tak i jako vestavný spotřebič, který se diskrétně schová za jednotná dvířka kuchyňské sestavy.

Chlazení

Adaptivní vnitřní prostředí

Chladnička je vybavena adaptivní regulací teploty – chytré senzory pečlivě sledují způsob, jakým lednici používáte, a přizpůsobují tomu průběh chlazení. V praxi to znamená, že chladnička automaticky sníží svou teplotu ještě předtím, než ji otevřete. Nedochází ke zbytečnému kolísání teploty a jídlo se udrží až o pětinu času déle čerstvé.

Rychlá a rovnoměrná distribuce studeného vzduchu Cool Flow+ pomáhá udržovat ideální podmínky v celém prostoru chladničky a mrazničky. Navíc umožňuje jídlo ukládat na kteroukoliv z polic a po otevření lednice zajišťuje rychlé obnovení teploty.

Automatická regulace vlhkosti udržuje ve speciálních, prostorných zásuvkách na ovoce a zeleninu vlhkost na optimální úrovni. Speciální membrána se automaticky otevírá při vlhkosti nad 90 %, naopak při poklesu vlhkosti pod 90 % se uzavírá a v zásuvkách vlhkost zadržuje. Jedná se o plně automatizovaný proces, který zabraňuje, aby se ovoce a zelenina vysušily nebo naopak podlehly hnilobě a zkazily se. Potraviny tak budou dlouho plné živin.

Komfort

Interiérové LED je navrženo skutečně velkoryse. Lednice i mrazáky jsou vybaveny několika zdroji světla s minimální spotřebou energie. Osvětlují příjemným, estetickým svitem všechny části lednice, mrazáku i úložné zásuvky a usnadňují čtení štítků, dat minimální spotřeby nebo údaje o složení potravin.

Integrovaný výrobník dokonale tvarovaných, čirých kostek ledu v obou spotřebičích pak pomůže proměnit slavnost i všední den na svátek. Díky připojení na vodovodní řad funguje naprosto automaticky.

Pevný drátěný držák lahví udrží až 13 kg. Lahve s mlékem, omáčkami nebo nápoji můžete umístit podélně nebo příčně v závislosti na jejich velikosti.

Dvě teplotní zóny

Víno je živý produkt. Abyste si mohli tento malý zázrak dokonale vychutnat, potřebuje uchovávat při správné teplotě a vlhkosti v přirozeně proudícím vzduchu. Jinou teplotu vyžaduje bílé víno, jinou červené. Právě takové prostředí nabídne integrovaná vinotéka se dvěma individuálně nastavitelnými teplotami, aby si vaše uložená vína uchovala jedinečnou chuť i charakter.

Mrazicí oddíly

Pohodlí až do samého konce

Součástí systému Big Cooling jsou i dvě mrazicí zásuvky s jemným chodem a tlumeným dovíráním. První najdete přímo pod chladicí částí a druhou, symetricky umístěnou, pod vinotékou. Jsou odolné a chytře navržené pro pohodlný přístup v celém objemu a využitelné do posledního centimetru.

Díky pokročilé technologii No Frost se snadno udržují bez námrazy a v čistotě, uložené potraviny se k sobě nelepí a uchovají si původní strukturu, živiny, vlákninu i další cenné složky. Automatické funkce jako Auto Super Freeze se postarají o rychlé zamrazení vložených jídel, aby si uchovalo původní vlastnosti.

Konvertibilní zásuvka

Různá roční období i životní příběhy přinášejí různé potřeby. Jednou potřebujete uskladnit spoustu zeleniny při sklepní teplotě, jindy stařené maso v teplotě kolem nuly pro velkou oslavu. Nebo zamrazit porce jídla pro spotřebu v delším časovém horizontu.

Pod mrazicí zásuvkou vlevo i vpravo najdete párovou konvertibilní zásuvku s vlastní regulací teploty. Kterákoliv z nich může podle potřeby buď navýšit prostor pro chlazení čerstvých potravin nebo se během pouhých tří hodin proměnit v plnohodnotnou mrazničku.

zdroj foto. cz.asko.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.