sobota 15. května 2021

Chcete si koupit boty online, ale nejste si jistí velikostí?

Jste milovníkem outdoorových aktivit a horské turistiky, ale z důvodu uzavřených obchodů teď nemáte možnost nákupu? Tak si je objednejte z pohodlí domova! Český výrobce obuvi Prabos spustil aplikaci, která vytvoří model vaší nohy.

Český výrobce kvalitních volnočasových bot Prabos spustil speciální aplikaci, která pomocí několika fotek vytvoří 3D model vaší nohy, takže nemusíte řešit, jakou velikost si objednat, aby skvěle padla. Vývoj aplikace probíhal takřka tři roky a stál přibližně milion korun.

Česká firma Prabos, jejíž obuv používají vojenské, hasičské nebo policejní složky v ČR i v Evropě, se v online světě posunula zase o krok dál. Nyní je aplikace ve fázi, kdy podle modelu nohy zákazníkovi doporučí velikost bot ze své kolekce, ale v budoucnu by podle něj chtěla šít i samotné vnitřky bot. Prabos tak chce reagovat například na rozdílnou šířku chodidla nebo výšku nártu.

“V České republice podobná aplikace neexistuje, chtěli jsme být první. Tím spíš, když nám vývoj trval téměř tři roky. Ale ani tak to není dokonalé, ještě je třeba vychytat spoustu much,” říká Jaroslav Palát, spolumajitel firmy Prabos.

K vytvoření modelu – pouhé dva listy papíru

Ke správnému fungování aplikace jsou potřeba pouze dva listy čistého bílého papíru o velikosti A4. Ty musí ležet na kontrastní a ideálně pevné podložce. Pak už je třeba držet se návodných rad, jak správně chodidlo vyfotit a je hotovo. Aplikace následně sdělí kód, který spolu s vybraným modelem a fotografiemi papírů A4 s obkreslenými chodidly pošle zákazník na email společnosti.

“Byli bychom rádi, kdyby se nám povedlo trochu zmírnit poměrně zatvrzelý postoj Čechů ohledně nákupu bot přes internet,” říká Palát.

Aplikace je aktuálně dostupná na App Storu, uživatelé operačního systému Android si ji mohou stáhnout na stránkách společnosti.

Obuv byla také úspěšně testována v extrémních podmínkách českými egyptology z Karlovy univerzity či polárníky z Mendelovy polární stanice v Antarktidě. Na obou těchto výpravách získaly boty certifikáty nejvyšší možné kvality.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.