Úterý 18. května 2021

Buďte každý den stylová s kolekcí spotřebičů Gorenje pro péči o vlasy v zářivých barvách

Perfektní objem? Bezchybně rovné vlasy přes den? Romantické vlny na večer? S novou kolekcí spotřebičů pro péči o vlasy Gorenje Beauty Collection zvládnete jakoukoliv úpravu vlasů ráno, během dne nebo večer jako mávnutím kouzelného proutku.

Spotřebiče v nepřehlédnutelných barvách se snadno používají a přinášejí do vaší každodenní rutiny spoustu radosti, zatímco kvalitní materiály a technologie chrání vaše vlasy, i když si je upravujete často.  Díky své univerzálnosti jsou ideální pro všechny členy rodiny, takže pozor – možná, že bude těžké tyto nepostradatelné koupelnové pomocníky uhájit jen pro sebe!

Vysoušeč vlasů Gorenje HD215PR s ionizační technologií se postará o to, aby vaše vlasy byly zdravé a krásné, bez ohledu na to, jak často si je upravujete. Ionizátor funguje tak, že sbírá z okolního prostředí molekuly vody, přidává do nich záporné ionty, a vlastně tak neutralizuje kladný elektrický náboj přirozeně vznikajícími při sušení. Výsledkem ionizace je to, že vaše vlasy nepoletují, jsou lesklé a nelámou se. Fén o příkonu 2200 w nabízí tři teploty a dvě rychlosti vysoušení včetně foukání studeným vzduchem pro závěrečnou fixaci účesu. Je vybaven dvěma foukacími nástavci, očkem pro zavěšení, dostatečně dlouhou 2m šňůrou
a vyjímatelným filtrem. Stojí 799 Kč.

Vysoušeč vlasů Gorenje HD203BG s ionizační technologií o příkonu 2000 w nabízí tři teploty a dvě rychlosti vysoušení včetně foukání studeným vzduchem pro závěrečnou fixaci účesu. Je vybaven dvěma foukacími nástavci, očkem pro zavěšení, dostatečně dlouhou 2m šňůrou a vyjímatelným filtrem pro snadné čištění. Stojí 799 Kč.

Kulma na vlasy Gorenje HC19PR pro vytvoření dokonalých loken na suchých vlasech je opatřena keramickým povrchem, aby vlasy zůstaly zdravé a lesklé. Manipulaci usnadňuje chladná špička, otočný 2m kabel, očko pro zavěšení a stojánek. Kulma disponuje digitálně nastavitelnou teplotou v rozmezí 120-200 °C, která se zobrazuje na LCD displeji. A jakou teplotu zvolit, aby byl výsledek co nejlepší, a přitom byla úprava vlasů co nejšetrnější? Doporučené teploty úpravy jemných a poškozených vlasů jsou mezi 120 °C a 140 °C; u vlasů o střední tloušťce 150°C až 170 °C; u silných, vlnitých a nepoddajných vlasů odborníci doporučují teploty mezi 180 °C a 200 °C. Kulma stojí 599 Kč.

Žehlička na vlasy Gorenje HS90BG pro dokonale vyhlazený účes ze suchých vlasů je opatřena  keramickým povrchem, aby vlasy zůstaly zdravé a lesklé. Teplota v rozmezí 150-230 °C  se nastavuje digitálně, pro přesnost se zobrazuje na LCD displeji. A jakou teplotu doporučují odborníci v závislosti na typu a stavu vlasů? U tenkých vlasů je ideální použít teplotu mezi 150 °C a 170 °C; u středně silných vlasů teplotu mezi 170 °C a 200 °C; pro silné vlasy odborníci doporučují teplotu mezi 200 °C a 230 °C. Žehlička stojí 799 Kč. K dostání je i v další výrazné barevné kombinaci za tutéž cenu.

Cestovní fén a žehlička na vlasy Gorenje HTS03BG – nezbytné duo pomocníků na cesty v praktickém skladném provedení. Fén o příkonu 1200 w je vybaven dvěma stupni sušení (poloha 1 pro teplé a jemné sušení, poloha 2 pro horké a intenzivnější sušení),  sklopným držadlem a nástavcem pro usměrňování proudu vzduchu. Žehlička na vlasy je opatřena keramickým povrchem pro šetrnou úpravu suchých vlasů. Oba spotřebiče fungují v elektrických sítích s napětím 220-240 V. Mají praktické očko pro zavěšení. Cestovní set stojí 699 Kč.

Osm tipů kadeřníka pro dokonalý styling

1.   Pokud chcete, aby si vaše vlasy uchovaly po celý den objem, který měly po vysušení, důkladně je vysušte pomocí kulatého kartáče na vlasy. Jednou z nejčastějších chyb je totiž nedostatečné prosušení vlasů. Jakmile pak mírně vlhké vlasy doschnou, ztratí svůj objem. Přejete-li si, aby byl účes ještě pevnější, naneste na mokré vlasy před úpravou pěnu nebo jiný produkt zvětšující objem.

2.   Abyste předešli poletujícím vlasům, použijte fén s technologií aktivních iontů. Ionty pomáhají čelit statické elektřině, přirozeně vznikající během dlouhého sušení. Navíc udržují vlasy lesklé a hladké.

3.   Difuzér, který je běžně dodáván k vysoušeči vlasů, se používá ke zvětšení objemu především zvlněných a kudrnatých vlasů. Zabrání silnému proudění vzduchu, které by narovnalo přirozenou vlnitost vlasů.

4.   Mastný a zhroucený vzhled může být důsledkem nesprávného směru rovnání vlasů žehličkou. Pokud pohybujete žehličkou přímo dolů po prameni vlasů, ztratí se objem a účes bude vypadat zplihle. Proto je lepší při žehlení prameny vlasů jemně zvedat. Tím se zachová objem a účes bude určitě vypadat bujněji.

5.   Při žehlení vlasů dbejte na správně nastavenou teplotu desek žehličky. Příliš vysoká teplota může poškodit vlasy; pokud je teplota příliš nízká, nemusí stačit pro požadovaný efekt a možná budete muset proces rovnání opakovat.  Správné nastavení teploty do značné míry závisí na typu vlasů. Silnější vlasy vyžadují vyšší teplotu; pro úpravu tenčích, barvených nebo poškozených vlasů by měla být teplota nižší. Doporučené teploty jsou mezi 190 °C a 210 °C.

6.   Žehličku i kulmu používejte pouze na suché vlasy! Pokud vidíte, že se z vlasů uvolňuje značné množství páry, měli byste je nejprve zcela vysušit fénem.

7.   Pokud se chystáte vytvořit romantický účes plný loken pomocí kulmy, je lepší vlasy tvarovat od obličeje. Tedy lokny na pravé straně obličeje stáčet doprava a ty na levé straně doleva. Další populární technikou je natáčení jedné lokny doprava a další vlevo – díky tomu budou kadeře méně monotónní a účes ještě bujnější.

8.   Pokud se prameny vlasů odmítají stočit i po více než 10 sekundách, nejčastěji je to proto, že tvarujete příliš silný pramen vlasů. Další běžnou příčinou je příliš nízká teplota. Silnější vlasy vyžadují vyšší teplotu; tenčím vlasům postačí na úpravu nižší teplota.

 Více informací: www.gorenje.cz

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.