pondělí 4. prosince 2023

Barvy podzimu na Stezce Krkonoše: Vstup zdarma pro rodiny s dětmi po celý listopad

Měsíc listopad přináší paletu zářivých podzimních barev, a to si žádá vyrazit do přírody. Stezka korunami stromů Krkonoše zve rodiny s dětmi k její návštěvě a po celý měsíc nabízí využití speciální nabídky na vstup na Stezku pro děti do 14 let zdarma.

Navíc si můžete pořídit na pokladně Stezky i kombinovanou vstupenku se vstupem do Aquacentra v Janských Lázních.

Na rozdíl od běžného výletu do přírody Stezka nabízí i mnohá naučná stanoviště, kde se dozvíte zajímavosti o lese kolem vás. Rodiny, které dávají přednost komplexnějšímu zážitku, mají k dispozici prohlídky s průvodcem a různé aktivity, které jim návštěvu zpříjemní. Zkušení průvodci poskytnout zvídavým návštěvníkům netradiční vhled do světa přírody a s radostí odpoví na otázky ohledně okolní fauny a flóry. Samotnou Stezkou, procházkou na vrchol a chůzí či jízdou dolů, to navíc nemusí skončit. Závěr návštěvy je možné si zpestřit v restauraci V korunách, kde se bude servírovat speciální podzimní menu.

Po návštěvě Stezky pak můžete zavítat do lázeňského aquacentra v Janských Lázních, kde vás čeká spousta zábavných a relaxačních aktivit. A navíc to budete mít po celý měsíc listopad za zvýhodněnou cenu. Děti dostanou při zakoupení vstupenky pro dospělého vstup na Stezku a 2 hodiny v aquacentru zcela zdarma.* Tak neváhejte a vydejte se na jedinečný rodinný výlet!

Zvýhodněné vstupné platí do konce listopadu a vztahuje na všechny děti do 14 let. Podmínkou je, že přijedete jako rodina, nikoli organizovaná skupina. Otevřeno je každý den od 9:30 do 16:00. Více informací naleznete na webových stránkách Stezky korunami stromů Krkonoše.

*Počet dětí pro vstup na Stezku je v rámci rodiny neomezen, do aquacentra platí 1 dospělí a 1 dítě zdarma.

###

O Stezce

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podporou napršené vody), by mohla totiž dosáhnout až 80 km/h.

Stezka je vhodná pro všechny ty, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku.

zdroj foto / archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.