pondělí 27. června 2022

AVÉNE HLAVNÍM POARTNEREM EVROPSKÉHO DNE MELANOMU

Pigmentové změny na kůži by nikdo z nás neměl podceňovat. I z nevině vypadající pihy měřící jen pár milimetrů, může vzniknout jeden z nejagresivnějších nádorů-melanom. Tato rakovina kůže se vyvíjí několik let, ale vyléčit ji je možné pouze v jejím začátku. Bohužel za posledních třicet let se počet nádorů zvýšil čtyřikrát a melanom zasahuje čím dál víc i mladší generaci do 40 let.

ČR je celosvětově na devátém místě ve výskytu melanomu mužů a na devatenáctém místě, co se týká žen. Zabránit vzniku onemocnění může pravidelné samo vyšetřování a sledování změn na kůži, ale hlavně prevence a zodpovědné chování při pobytu na slunci.

Obsah obrázku osoba, žena

Popis byl vytvořen automatickyMyšlenka věnovat jeden den v roce prevenci vzniku melanomu, se zrodila v Belgii a od roku 2000 je pod záštitou Evropské akademie dermatovenerologie a vznikl tak Evropský den melanomu. Česká republika se do této aktivity zapojila již v roce 2001 a záštitu nad Evropským dnem melanomu převzala logicky v ČR Česká dermatovenerologická společnost JEP a Česká akademie dermatovenerologie. Letos připadá Evropský den melanomu na datum 25.5.2022. V tomto týdnu také proběhne již šestnáctý ročník Stanu proti melanomu, kdy se v Praze (16.-17.) / již proběhl, Brně (23.5.) a Ostravě (24.5.) vždy od 10 do 18 hodin otevřou vyšetřovací stany, kde budou návštěvníci moci podstoupit bezplatné vyšetření rizikových znamének a dalších kožních projevů.

Hlavním partnerem celé této akce je značka Avène, která se již více než 30 let snaží nabízet tu nejlepší ochranu před sluncem, aby chránila citlivou pokožku a zdraví všech typů kůže. V letošním roce představuje značka Avène sluneční přípravky se svým 1. patentovaným širokospektrálním filtrem TriAsorB™, který je inspirován přirozenou ochrannou funkcí melaninu. Chrání pokožku na každém kroku jak před UVB a UVA zářením, tak zároveň před škodlivým modrým světlem.

JAK SE CHOVAT NA SLUNCI ZODPOVĚDNĚ

  • vyvarovat se přímému slunci mezi 11.-15. hod.
  • vyhledávat stín, krýt se před slunečním zářením oděvem
  • nosit sluneční brýle
  • používat tzv. širokospektré fotoprotektivní prostředky (chrání před UVA i UVB spektrem)

Více najdete na https://stan.denmelanomu.cz/

Informace o výrobcích Avène najdete na https://www.eau-thermale-avene.cz/

zdroj foto. archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.