pátek 12. července 2024

Aircrafted by Emirates: letecká společnost uvádí na trh limitovanou edici zavazadel a doplňků vyrobených z upcyklovaných interiérů svých letadel

Letecká společnost Emirates představuje jedinečnou kolekci zavazadel, tašek a cestovních doplňků, které jsou vyrobeny z upcyklovaných materiálů z modernizovaných letadel. Nová kolekce odráží jak ducha inovací zakořeněného v kultuře společnosti Emirates, tak trvalý závazek k odpovědné spotřebě v oblasti životního prostředí.

Limitovaná edice obsahuje výběr kufrů, batohů, kabelek, pouzder na karty, toaletních tašek, opasků, a dokonce i bot – vše je navrženo a ručně vyrobeno krejčími společnosti Emirates ve speciální dílně pro kabinovou techniku v Dubaji. Prodej je naplánován na rok 2024 v oficiálních prodejnách Emirates a veškerý výtěžek bude prostřednictvím nadace Emirates Airline Foundation věnován dětem v nouzi. Vybrané tašky a doplňky budou k vidění také na dubajském leteckém veletrhu DWC od 13. do 17. listopadu na stánku společnosti Emirates.

Materiály použité k výrobě stylové kolekce byly nashromážděny z ikonického letounu Emirates A380 a z letadla Boeing 777 a nabízejí tak možnost „vlastnit kus historie“. Na zavazadla a tašky byly znovu použity nejrůznější  materiály, od hliníkových opěrek hlavy přes kůži z pohovek v palubním salónku A380 až po bezpečnostní pásy, a dokonce kožešinu ze sedadla kapitána. Ze 16 dodatečně upravených letadel již bylo získáno více než 14 000 kg materiálů. S pokračujícím projektem renovací letadel je možné získat až 270 kg kůže a 627 kg látky ze sedadel na jedno modernizované letadlo.

Protože je každý kus vyroben ručně na zakázku, mohou si zákazníci vyžádat osobní laserové gravírování na některé exkluzivní, jedinečné tašky, kufry nebo pouzdra na dokumenty. Fanoušci letectví mohou svůj zájem brzy zaregistrovat v obchodě Emirates Store. Těchto speciálních kusů je však omezené množství.

Použitými materiály jsou vysoce kvalitní čistá kůže ze sedadel First Class, látky ze sedadel z 95 % vlny a čistá kůže ze sedadel kapitána. Všechny látky jsou čerstvě vyprány, poté dále ručně hloubkově vyčištěny, v případě potřeby upraveny a před sešitím důkladně vydezinfikovány. Brašny jsou doplněny zcela novými podšívkami a funkčními zipy.

Společnost Emirates má tým 14 „krejčích“ (oficiálně nazývaných asistenti technické údržby), jejichž úkolem je opravovat a zašívat trhliny v interiérech rozsáhlé flotily letadel Emirates. Čtyři z těchto krejčích se v současné době na plný úvazek věnují iniciativě upcyklace, vyrábějí tedy upcyklované výrobky a spolupracují s dodavateli na nápadech, jak znovu využít různé materiály.

Ahmed Safa, vrchní viceprezident divize Emirates Enginnering, řekl: „Ve společnosti Emirates se snažíme neustále rozvíjet naše úsilí o udržitelnost a zkoumat všechny aspekty našich výrobků i dodavatelského řetězce. Věděli jsme, že těmto materiálům lze dát druhý život, protože jsou svou podstatou velmi kvalitní. Vyzvali jsme náš tým, aby byl co nejkreativnější a nejinovativnější, a tak jsme tady, s vlastní dílnou na výrobu příslušenství v Emirates Engineering Centre. Tato iniciativa je pro náš tým velmi oblíbeným projektem a jsme nesmírně hrdí na to, že je v souladu s našimi cíli v oblasti inovací i udržitelnosti. Navíc veškerý výtěžek půjde na dobročinné účely prostřednictvím nadace Emirates Airline Foundation.“

Projekt modernizace společnosti Emirates

V srpnu 2022 zahájila společnost Emirates největší projekt modernizace letadlového parku vůbec, který je součástí mnohamiliardové investice s cílem zlepšit zákaznickou zkušenost. Emirates si klade za cíl modernizovat celý interiér kabin 120 svých letadel Airbus A380 a Boeing 777 – dvou největších typů komerčních letadel, která jsou dnes v provozu. Modernizace, kterou řídí výhradně technický tým společnosti Emirates, je rozsáhlým projektem, jehož dokončení potrvá minimálně dva roky. Jakmile bude 67 vyčleněných letounů A380 obnoveno a vráceno do provozu, projde faceliftem také 53 letounů 777. Po dokončení projektu bude instalováno téměř 4 000 zbrusu nových sedadel v Premium Economy Class, renovováno 728 apartmánů First Class a více než 5 000 sedadel v Business Class bude rovněž modernizováno do nového stylu a designu.

zdroj foto – archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.