středa 3. března 2021

Inspirace na vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace

Postarejte se letos o Vánocích o originální vánoční výzdobu svépomocí. Využijte svou kreativitu a vytvořte si dekorace sami. Inspirujte se tipy značky Primalex a vytvořte své rodině nezapomenutelnou a sváteční vánoční atmosféru.

Přivítejte advent, jak se patří

Ozdobte si vchodové dveře jedinečným vlastnoručně vyrobeným věncem, který bude krásnou ozdobou i v těch nejtřeskutějších mrazech.

Budete potřebovat: asi dvě balení dřevěných kolíčků, záleží však na velikosti věnce, barvu Primalex Fortissimo, pár vánočních dekorací, červenou stuhu, tvrdý karton, nůž, kružítko, štětec.

Je třeba vytvořit dva stejné kruhy. Pomocí kružítka si proto na tvrdší karton předkreslete dva kruhy s jedním středem tak, aby vznikl věnec o šířce 3 cm. Kartonové kruhy i kolíčky natřete červenou barvou Primalex Fortissimo z obou stran. Po zaschnutí připněte kolíčky kolem obou věnců a následně slepte k sobě, čímž docílíte plasticity dřevěného věnce. Adventní věnec dozdobte drobnými ozdobami, uvažte stuhy a zavěste na dveře.

Nic nevytvoří pravou vánoční atmosféru tak, jako světýlka

Co by to bylo za Vánoce bez krásných dekorací ve formě svícnů. Užijte si slavnostní atmosféru se svými nejbližšími ve společnosti příjemné vůně a hřejivého tepla.

Budete potřebovat: zavařovací sklenice nebo skleněné dózy na potraviny, nalepovací plastická písmenka, drobné dekorace (malé šišky, dřevěné ozdoby, suché plody), přírodní provázek, dekorativní stuhu, štětec, smirkový papír, jemnější čajové svíčky, bílou barvu Primalex Fortissimo.

Na sklenici zhruba doprostřed přední strany nalepte plastické písmenko. Zavařovací sklenice natřete barvou Primalex Fortissimo. Až bude barva dokonale zaschlá, vezměte smirkový papír a částečně obruste, aby některá místa byla více či méně průsvitná a světlo svíčky v nich dostatečně zářilo. Hrdlo na závit omotejte přírodním provázkem, některé sklenice můžete ozdobit dekorativní stuhou, uzlík provázku ozdobit malou šiškou či jinou ozdobou. Pak do sklenice vložte čajovou svíčku.

Kouzlo slavnostní vánoční tabule

Ohromte své blízké a přátele slavnostně prostřenou tabulí, která jim naprosto vezme dech. Zlatá barva k Vánocům zkrátka patří.

Budete potřebovat: starší dekorace, svíčky, svícny, skleničky na víno, případně šišky nebo oříšky, sprej Primalex se zlatým efektem.

Nachystejte si všechny dekorace, kterým chcete vdechnout nový slavnostnější vzhled. Nasprejujte je zlatým sprejem Primalex v několika vrstvách a nechte dobře zaschnout. Mějte však na paměti, že by barva neměla přijít do styku s potravinami. Skvělou alternativou je tak ozdobení stopky vínových sklenic.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.