sobota 26. listopadu 2022

5 tipů, jak proměnit nejen vánoční úklid v (efektivní) zábavu

Také milujete ten pocit, kdy je na Vánoce všechno včas připravené, dokonale čisté a celý byt krásně voní? Máme pár tipů, jak zvládnout nejen vánoční úklid snadno, efektivně, přírodní cestou a s tím nejlepším výsledkem.

Nejprve si vše naplánujte

Představa, že máte udělat všechno najednou třeba během jednoho víkendu, zabije jakoukoli chuť do práce. Když si ale všechny aktivity pěkně rozplánujete a pustíte se do nich včas, může to nakonec být i celkem zábavné. Můžete třeba každou sobotu uklidit jednu část bytu a jeden všední večer věnovat nejrůznějším (o něco zábavnějším) přípravám, jako je výroba dekorací, pečení cukroví nebo balení dárků. Hezky si tím navodíte vánoční náladu, ovšem bez nervů, a navíc vše pohodlně stihnete.

Zapojte celou rodinu

Důkladně uklidit celý byt je na jednoho člověka opravdu příliš. Proto doma rozdejte úkoly. I děti si mohou svůj pokoj uklidit samy. Aby jim to tolik nevadilo, i jim úklid rozdělte na několik fází – jeden víkend dají do pořádku psací stůl, další víkend krabice s hračkami, potom skříně s oblečením. Větší děti už jistě zvládnou pomoci třeba i s mytím oken nebo leštěním skla. Ostatně i těm menším můžete najít jednoduchou činnost, kterou nemohou zkazit a která je bude bavit.

Vánoce do uší

K úklidu nebo třeba zdobení bytu si vždycky pusťte nějakou vánoční tématiku – koledy, vánoční filmy či pohádky. Díky tomu získáte pocit, že to není jen tak nějaký úklid, ale dodáte mu mnohem slavnostnější a výjimečnější atmosféru, která působí motivačně a navíc je to mnohem větší zábava. Díky tomu bude snesitelnější nejen pro vás, ale i pro celou rodinu.

Uklízejte ekologicky

Jestli vás čeká úklid celé domácnosti, určitě není vhodný čas na experimentování například s babskými rady. Raději se tedy nepokoušejte si vyrobit vlastní domácí čistič, abyste neriskovali, že nebude fungovat a vy budete začínat znovu. To by vás jen zbytečně otrávilo. Vsaďte proto na osvědčené účinné přípravky, které ale zároveň neobsahují chemii – nechcete si přece před Vánocemi způsobit ještě nějakou vyrážku nebo jiné podráždění kůže. Značka CLEANEE nabízí spolehlivé čisticí prostředky se šetrným složením na úplně všechno. Najdete u ní přípravek speciálně na koupelny, na kuchyně, na okna, na praní, a dokonce i sprej na hračky. Můžete si také pořídit přírodní čistič nábytku. Všechny tyto přípravky pořídíte na isokor.cz.

Nezapomeňte na vůni Aby byla atmosféra Vánoc dokonalá, byt musí krásně vonět. Abyste nemuseli pořád jen pálit vonné svíčky nebo pořizovat živý vánoční stromek, začněte už při výběru čisticích přípravků. Totiž zmíněná značka CLEANEE nabízí univerzální čistič přímo s vůní Vánoc. Poradí si s usazenou špínou, zaručuje hygienickou čistotu a má 100% přírodní složení. Lze ho použít na všechny druhy povrchu – dřevo, plast, sklo, keramiku, minerální povrchy, textil. Se stejnou vůní (a ve speciálním vánočním obalu) na isokor.cz pořídíte také tekuté mýdlo na ruce CLEANEE ECO. Nicméně například uvedený čistič nábytku můžete mít s vůní borovice nebo na koupelnu osvěží čisticí přípravek s vůní citronové trávy.

zdroj foto: unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.