Logicky vás napadne, že plastové obaly od šamponů, kondicionérů či krémů patří do žlutých kontejnerů, kam třídíme plasty. Víte ale, zda je třeba produkty vyplachovat a co když lahvička obsahuje také pumpičku?
„Všechny prázdné plastové lahvičky není třeba vyplachovat, patří do tříděného odpadu i s uzávěrem. Platí to i pro lahvičky s rozprašovačem, pumpičkou a stlačovacím dávkovačem, pokud jsou z plastu. V případě, že pumpička obsahuje kovové či silikonové části, je nutné ji od lahvičky oddělit a odložit ji do směsného odpadu,“ uvádí vzdělávací web třídímeprokrasu.cz, který vznikl na popud kosmetické společnosti L´Oréal Česká republika ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM.
A co s laky na vlasy?
V České republice stále přibývá také šedých (popřípadě červených) nádob, které slouží k třídění odpadu kovů. Zde můžete odložit tlakové nádoby od sprejů na vlasy, deodorantů a pěn na holení. Pozor si dávejte na to, aby byly nádoby vždy zcela prázdné a nesnažte se je násilně otevírat nebo propichovat.
Je třídění opravdu k něčemu?
Třídit odpad není jen gesto. Je to také občanský počin! Přestože velkou část odpovědnosti nesou společnosti, třídit musí nakonec sám spotřebitel.
Začít musíme každý sám u sebe, doma. Pokud se budete zajímat o životní prostředí a z třídění kosmetických a hygienických přípravků se stane rutina, můžete být vzorem pro své okolí včetně dětí, pro které planetu zachováte tříděním udržitelnou a života schopnou.
Partneři společnosti L´Oréal, jako jsou Notino, Cosmetix, Marionnaud či Douglas, vám zapojením do vzdělávání vašeho okolí nabízejí slevové vouchery, které najdete na webu www.tridimeprokrasu.cz spolu s ostatními informacemi.
Zdroj foto. archiv tridimeprokrasu.cz