sobota 15. května 2021

Ukažte, co ve vás je

Již posedmé mají tvořiví a zruční příznivci udržitelného životního stylu šanci se zviditelnit v rámci projektu BALAKRYL RECY věci. Přihlašovat se mohou online na www.balakrylrecyveci.cz od 15. března.

Odborná porota z nich vybere 20 nejlepších, kteří se zúčastní soutěžního workshopu. Pod vedením zkušených designérů pak budou mít víkend na vytvoření svého soutěžního díla. O vítězích rozhodne veřejné hlasování a trojice nejúspěšnějších si mezi sebou rozdělí výhru 20 000 Kč. S projektem a jeho nejlepšími kousky se budeme letos poprvé nominovat na prestižní výstavu Designblok 2019.

Lidé se zbavují různých věcí, přitom řada z nich by ještě nemusela skončit na smetišti. Mezi námi je spousta šikovných vizionářů, kteří dokáží dát harampádí nový kabát a smysl. A přesně takové nadšence hledáme do projektu Balakryl RECY věci 2019. Kromě naděje na finanční výhru se mohou těšit na inspirativní zážitek s podobně naladěnými lidmi, získat užitečné rady a přispět svým dílem na dobrou věc.

Zájemci se mohou registrovat na webu www.balakrylrecyveci.cz od 15. března do konce dubna 2019. Na soutěžní workshop postoupí jen dvacítka vyvolených.  O postupu rozhoduje zajímavý nápad, kvalita zpracování, poutavá fotodokumentace, a hlavně porota složená z odborníků na ekodesign a loňská vítězka ceny poroty.

Workshop se uskuteční začátkem června v Plzni. Objekty pro recyklaci budou soutěžící vybírat z aktuální nabídky místního sběrného dvora. Těžko dopředu odhadnout, jaké „skvosty“ tam na ně čekají. Musejí zapojit fantazii, představivost a improvizovat přímo na místě. Svým úlovkům potom v DIY dílně vdechnou nový život a poslání. Nápomocni radou i činem jim budou zkušení designéři Antonín Wenzel a Marian Lacek, kteří se recyklaci a udržitelnému životnímu stylu věnují už několik let.

Nově tři výherci a účast na Designbloku

Hotová díla profesionálně nafotíme a zveřejníme na webu projektu Balakryl RECY věci. O vítězích pak rozhodne veřejnost svým hlasováním. Tři tvůrci, jejichž objekty dostanou nejvíce hlasů, získají dohromady 20 000 korun.

„Úroveň soutěže stoupá a soutěžící jsou rok od roku zručnější a nápaditější. Rozhodli jsme se proto ucházet se o možnost představit výběr toho nejlepšího z letošního ročníku veřejnosti na prestižní výstavě Designblok 2019,“ říká Martina Macková, marketingová manažerka ze společnosti PPG.

Dražba pro TEREZU

Na konci roku budou všechny soutěžní předměty vydraženy. Výtěžek již tradičně věnujeme vzdělávacímu centru TEREZA, které učí tisíce dětí zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí.

Zdroj foto: archiv společnosti