Neutrální odstíny jako je lněná, režná, jutová, smetanová a krémová jsou odkazem na kvalitní přírodní materiály a velmi dobře si rozumí např. s dřevěnou podlahou, s nábytkem z masivu a vhodnými doplňky.
Kde režnou použít?
Často je přírodní režná barva s výraznou strukturou povrchu využívána k zařizování obývacích pokojů a ložnic – tedy tam, kde chceme odpočívat a potřebujeme uklidňující prostředí. „Některé kusy nábytku si přímo říkají o doplnění tradičním bytovým textilem s výraznou hrubou strukturou, která napovídá o přírodním materiálu,“ vysvětluje Michal Kempa z Goldea.cz. „Režné barvy na přírodních materiálech se tak hodí na závěsy, přehozy, deky či plédy, ale také na ložní prádlo, polštáře na sedačky, na ubrusy v kuchyni, prostírání a podsedáky.“
Ideální kombinace
Režné barvy jsou velmi příjemnými společníky a velmi vkusně se kombinují s barevnou škálou „tón v tónu“ – tedy s tmavšími zemitými barvami jako je terakota, hnědá, ale i bílá. U režné se nemusíte vyhýbat ani kombinacím s jemnou šeříkovou či lila a věřte, že úžasně na ní vynikne styl „provence“. A naopak signální žlutou či např. tyrkysovou přírodní režná uklidní a vtiskne těmto kombinacím vysokou eleganci.
Přírodní závěsy, ubrusy, rohože i ložní prádlo v režné barvě jsou doslova kouzelným zaklínadlem, které dokáže do našich příbytků vnést pohodu, klid a ukotvení. Velký výběr najdete na českém eshopu Goldea.cz
zdroj foto – archiv spol.