pondělí 20. března 2023

Není vysavač jako vysavač

Nabídka vysavačů je opravdu pestrá. Můžete si vybrat od klasických sáčkových, bezsáčkových, přes tyčové či robotické až po parní aj. Vybírejte pečlivě, ať zakoupíte právě ten, který bude nejvíce vyhovovat vaší domácnosti.

Při běžném denním úklidu oceníte především tyčový vysavač, se kterým se skvěle manipuluje a je vždy po ruce. „Vybrané modely zvládnou zároveň s vysáváním i vytřít, což vám ještě více ulehčí práci i čas,“ potvrzuje Iva Pavlousková, tisková mluvčí Datartu. Pro důkladnější úklid oceníte klasický sáčkový nebo bezsáčkový vysavač, ideálně s HEPA filtrem. „Případně sáhněte po robotickém vysavači. Dražší modely díky senzorům a kamerám přesněji vyhodnocují své okolí a přizpůsobují mu styl vysávání. Kvalitnější modely rovněž obsahují HEPA filtr a zachytí až 99,5 % prachu a roztočů,“ dodává Iva Pavlousková. Pokud nemáte rádi chemii, vyzkoušejte parní čistič, který vás zbaví špíny i mastnoty pouze pomocí vody.

Podlahový vysavač bezsáčkový Rowenta RO6963EA

Díky speciální hubici se už nemusíte zdržovat výměnou nástavců při přecházení z koberců na tvrdou podlahu – vysajete s ní totiž všechny povrchy. S vysavačem díky bohatému příslušenství uklidíte vše: mini turbokartáč si poradí s kusovými koberci či polštáři, širší hubice odstraní nečistoty z čalounění a oceníte i integrovaný kartáč na rukojeti EasyBrush. Díky vysoké účinnosti filtrace, extrémní účinnosti čištění a XL nádoby na prach (2,5 l) vám půjde práce od ruky a až se nádoba na prach naplní, jednoduše ji vyčistíte a můžete pokračovat. Hlučnost vysavače je 75 dB. Cena je 4 990 Kč.

Podlahový vysavač sáčkový ETA Canto II. Animal 3492 90010

Máte doma domácího mazlíčka nebo alergika? Pak tenhle vysavač díky hubici na zvířecí chlupy, účinnému HEPA 13 filtru či antibakteriálnímu ETA sáčku určitě využijete. S příkonem 700 W a úsporným ECO motorem uklízí výkonně a úsporně zároveň, rovněž má nízkou energetickou náročnost (třída A) a široké spektrum příslušenství včetně turbokartáče na koberce. Pohodlí při úklidu zajišťuje teleskopická trubice, měkčená otočná kolečka i akční rádius 11 m. Prachový sáček pojme až 4 l nečistot a hlučnost je 70 dB. Cena je 3 999 Kč.

Robotický vysavač iRobot Roomba 966

Vůbec se o něj nemusíte starat – díky řadě senzorů a kamer rozpozná každou překážku a sám se jí vyhne, uklidí i pod nábytkem a nehrozí mu ani pád ze schodů. Po úklidu se pokojně vrátí do nabíjecí stanice a dokáže vysávat až 75 minut (185 m2). Můžete využít i speciální virtuální zeď, která robotovi zabrání v přístupu k vybrané části domácnosti. Postará se jak o koberce, tak o tvrdé podlahy, a to díky vysokému sacímu výkonu. O dokonalou filtraci a zachycení prachu se stará filtr. AeroForce a robota můžete ovládat odkudkoliv pomocí mobilu či tabletu. Hlučnost je 58 dB a doba nabíjení 120 minut. Cena je 17 999 Kč.

Novinka – Robotický vysavač a mop ETA Fido 1512 90000

Vysaje koberce i tvrdé podlahy, které navíc dokáže i setřít – ve výbavě najdete zásobník na vodu, která při vytírání udržuje mop mokrý. Díky výkonnému Li-Ion akumulátoru 14,4 V vydrží uklízet až 120 minut a vybrat si můžete i ze tří režimů úklidu – automatického, pro menší místnosti nebo podél stěn. Boční kartáče zajistí dokonalý úklid v rozích, HEPA filtr si poradí i s těmi nejmenšími částicemi a robot dokonce přejede i přechodové lišty až do výše 1,5 cm. Díky nízké výšce uklidí i pod nábytkem, sám rozpozná překážky a vyhne se jim, nechybí mu ani senzory proti pádu ze schodů nebo magnetická zeď, která mu zamezí uklízet tam, kde nechcete. Navíc jej můžete naprogramovat, aby uklízel, když právě nejste doma. Doba nabíjení je 5 hodin a hlučnost max. 67 dB. Cena je 5 999 Kč.

Vysavač tyčový Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

Je velmi lehký a kdykoliv po ruce, takže se skvěle hodí ke každodennímu rychlému úklidu. Dokáže vysávat a vytírat zároveň, přičemž si sám reguluje míru zvlhčování podle typu podlahy. Vyčistíte s ním i koberce a díky špičkovému sacímu výkonu a trojvrstvému filtru zachycuje i škodlivé mikročástice, pyly a další alergeny nebo bakterie. Na jedno nabití zvládne vysávat až 60 minut v kuse a prach z nádoby odstraníte rychle a bez nutnosti se jej dotýkat. Do auta, na gauč nebo vršek skříně oceníte i integrovaný ruční vysavač. Cena je 8 299 Kč.

Ruční vysavač Electrolux ZB5112E

Rozsypali jste mouku nebo rozbili sklenici? S tímto praktickým ručním vysavačem nepořádek rychle uklidíte, a to i z hůře dostupných nebo úzkých míst s pomocí jediné univerzální hubice. Malá kolečka v přední části vysavače usnadní vysávání, protože zjednodušují pohyb po všech typech povrchů, a chrání je proti odření. Díky cyklonické separaci prachu zůstávají prachové částice izolované ve speciální nádobce a nedochází k jejich návratu do místnosti. Doba nabíjení je 12 až 16 hodin. Cena je 1 390 Kč.

Parní čistič ETA Aquabelo 1264 90000

Tento kompaktní ruční parní čistič zatočí s prachem, mastnotou a dalšími nečistotami na různých typech povrchů. Díky tomu, že je malý a lehký, s ním snadno uklidíte i na skříni nebo v šuplíku – stačí si vybrat z bohaté nabídky nástavců a dalšího příslušenství. K úklidu nepotřebujete žádné chemické přípravky, jen čistou vodu, kterou nalijete do nádobky a počkáte tři minuty, než se zahřeje. Na jedno naplnění funguje čistič až 10 minut. Cena je 1 299 Kč.

Víceúčelový vysavač Vax 7151

Tento model je vhodný nejen do domácností, ale například i do menších kanceláří, hotelů či obchodů. Používá kontejnerovou konstrukci, což znamená, že je celé tělo včetně motoru umístěno na podvozku s kolečky. Díky desetimetrovému kabelu, prodloužené flexibilní hadici a teleskopické trubici získáte akční rádius až 13 m. Kapacita nádoby na smetí je až 8 l a nádoba na vodu má objem 4 l. Vysavač je navíc poháněn 1500W elektromotorem, takže si poradí s jakoukoliv špínou. V balení najdete i širokou nabídku příslušenství – výměnných hlavic. Cena je 5 999 Kč.

Všechny produkty seženete v kamenných prodejnách Datart nebo na www.datart.cz.

Zdroj foto: archiv společnosti Datart