Nápadná je například okolnost, že v rámci aplikace Bolt stoupá 14. února využívání kategorií Premium a Comfort oproti dlouhodobému dennímu průměru přibližně o desetinu. Jízdy s Boltem častěji končí respektive začínají v lokalitách, kde se nacházejí restaurace či kina, a lidé častěji jezdí ve večerních hodinách. To bylo obzvláště zřejmé loni, kdy Valentýn připadl na pondělí, a přesto nejvíc jízd s Boltem po Česku proběhlo mezi 17:30 a 23. hodinou. Tedy přesně v době, kdy lidé vyrážejí na romantickou večeři nebo se z ní vracejí. A v neposlední řadě lidé během večera 14. února v taxících kromě klíčů či mobilů zapomínají také květiny nebo třeba čokoládové dárky.
„Naše data ukazují nárůst počtu jízd ve zvláštních dnech, jako je Valentýn. Během svátků stejně jako třeba na začátku dovolených se celkově zvyšuje provoz v ulicích měst a ubývá parkovacích míst. Je proto rozumné, místo soukromému vozidlu dát přednost způsobu dopravy, který je flexibilní a efektivní, a umožní být rychle a bezstarostně pohromadě s blízkými,“ vysvětluje Soňa Stloukalová, Country manažerka platformy Bolt pro Českou republiku.
Lidé na Valentýna ovšem nevyrážejí jen na večeři do centra města. Například loni se někdo svezl 170 kilometrů z Prahy na chatu v Železné Rudě, a předloni jiný zákazník Boltu očividně spěchal na Valentýna domů z ciziny, takže si objednal odvoz z Ruzyně až do Českých Budějovic. Zajímavý valentýnský příběh se jistě váže také k nejdelší jízdě 14. února roku 2020, která měřila 358 kilometrů a vedla z Prahy do západoslovenského Šamorína.
Odvoz prostřednictvím služby Bolt si lze objednat přes aplikaci dostupnou na Google Play i App Store s tím, že na valentýnskou večeři lze s Boltem vyrazit v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Liberci, Českých Budějovicích, Jablonci nad Nisou, Kladně, Hradci Králové, Karlových Varech a Mladé Boleslavi.
Zdroj foto – archiv spol.