neděle 17. ledna 2021

5 Otázek pro …

Položili jsme 5 otázek floristce Dianě Shatatové, která stojí za vznikem květinářství Papavera.

Květinářství Papavera dělá svět barevnější a voňavější už od roku 2008. Slovo Papaver byste našli v latinském slovníku a zároveň na letních polích, které každoročně zbarvuje do červena – česky je to všem dobře známý vlčí mák. Ten je pro svou krásu, křehkost a pomíjivost zakladatelce sympatický natolik, že po něm pojmenovala své květinářství, a dokonce si ho nechala vytetovat na nohu. Dianina životní vášeň k přírodě ji dovedla až k myšlence otevřít vlastní květinářství. A protože ze všech květin má nejraději divoké luční kvítí, rozhodla se točit sortiment hlavně kolem něj.

 1. Panují ve floristice aktuální trendy?
  Myslím, že každé květinářství má svůj vlastní trend či květiny, které upřednostňuje. My se převážně specializujeme na luční kvítí a sezónní květiny.
 2. Vazba květin by podle mého měla být vždy vytvářena s láskou. Odborník/odbornice by měla vždy pomoci podle určitých indicií od zákazníka umět poradit s výběrem vhodné květiny apod. Bohužel z vlastní zkušenosti vím, že tomu tak není. Jak toto vnímáte vy?
  U nás hned po pozdravu přichází otázky typu – pro koho a k jaké příležitosti je květina určena. Během hovoru se snažíme ,,vyzvědět,, co nejvíce informací aby finální květina byla podle představ zákazníka.
 3. Pro jakou příležitost nejvíce zákazníci pořizují květiny?
  Nejobjednávanější příležitost jsou narozeniny a poděkování za cokoliv.
 4. Co Vás přivedlo k vaší branži?
  Po narození syna jsem se nechtěla vracet do své původní profese a tak jsem hledala něco co mě baví a vyhráli to právě květiny.
 5. Souhlasíte s tím, že Češi nejsou zatím moc zvyklí darovat květinu jen tak bez důvodu?
  Souhlasím – v tomhle ohledu se máme my jako Češi ještě hodně co učit.

Zdroj foto: archiv společnosti