neděle 17. ledna 2021

Valentýnské knižní tipy aneb Hříšné čtení

Valentýn se blíží a vy váháte, čím potěšit milovanou bytost?

Neplýtvejte časem, energií a penězi na shánění unifikovaného valentýnského dárku. Buďte originální, věnujte své lásce knihy plné romantiky, emocí, humoru, inspirace, fantazie i reálného života.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA KNIHKUPECTVÍ LUXOR

Terapie sdílením vol. 2
Ester Geislerová a Josefina Bakošová
Ester Geislerová a Josefina Bakošová zahájily na sociálních sítích revoluci. Zveřejnily několik mrazivých a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou. Toto malé gesto spustilo lavinu; během následujících týdnů jim čtenáři začali posílat své rozchodové věty. Hashtag „terapie sdilenim“ se stal doslova kultovním a rozčísl poklidnou českou hladinku sociálních sítí naprosto nečekaným způsobem. Miliony lidí najednou získaly pocit, že nejsou ve virtuálním světě na reálné vztahy samy a že někteří jsou na tom vlastně ještě mnohem hůř než oni. Terapie zabrala. Netrvalo dlouho a vznikla kniha, která byla naprosto věrným obrazem autentického prostředí chatů a messengerů, kde se často odehrávají začátky, ale také konce vztahů. Kniha zaznamenala tak velký úspěch, že její pokračovaní bylo jen otázkou času. Terapie sdílením: Valentýnská edice je na světě! Tentokrát nejen o trpkém rozcházení, ale také o vztazích jako takových – někdy úsměvných a někdy až krutě smutných.

Zen Žen
Lela Geislerová
Slavný komiksový seriál Lely Geislerové vychází poprvé knižně a ve formátu, který se v žádné kabelce ani plátěné tašce neztratí. Kniha o ženách, ale nejen pro ženy. Kniha o tom, jaké to je, být dcerou, mámou, kamarádkou, manželkou nebo milenkou. Rozchody, filozofování nad vínem, milostné trapasy, zlobivé děti, nemožní partneři, cynické matky, a ještě trocha vína… Autorčin nadhled, humor a cit pro psychologický detail však důvěrně známé situace povyšují na zábavné etudy z nekonečného seriálu mezilidských vztahů. Přes dvě stovky epizod ze života moderní ženy.


Pojď sem, ať ti můžu dát pusu
Griet Op de Beecková
Bezostyšně upřímný příběh o tom, proč se stáváme tím, kým jsme.


AKTUÁLNÍ NABÍDKA KOMIKSOVÉHO NAKLADATELSTVÍ CREW

Lehce erotická komedie Sunstone: Nepřehlédnutelný komiks, ve kterém se hrdinky potýkají s problémy kolem vztahů, sexu a svých fetišů. Vyjde 12. 2.

Krásný, půvabný erotický komiks Snění s křehkou kresbou ve viktoriánském duchu.

A z kategorie „nevinnějších“ romantických komiksů doporučujeme oblíbenou Alisik. Je to příběh o dívce uvězněné mezi dvěma světy: Napínavý i romantický komiks o gotické lolitě pokračuje, přesně ve stylu Tima Burtona. Na hřbitov dopadají první sněhové vločky. A živé i mrtvé čekají další velká nebezpečí. A Alisik možná i její první velká posmrtná láska… 

Zdroj foto: archiv společností