sobota 15. května 2021

Únorové divadelní tipy

Chcete příbuzným nebo známým připravit pořádný zážitek a kulturně je obohatit? Máme tu pro vás několik divadelních tipů.

V novém roce dostane na jevišti legendárního Divadla Viola prostor nový cyklus Poezie a hudba. Poetický večer Hledám tě v tomto městě…, který je na programu 26. února od 20:00, je zároveň první oslavou letošních 85. narozenin Miroslava Kováříka.

Milovníky typického anglického černého humoru, a také ty, kteří už někdy absolvovali výběrové řízení, 5. února od 20:00 zaručeně pobaví Smluvní vztahy.

Po delší době bude 13. února od 20:00 ve Viole k vidění repertoárový evergreen, který se pozornosti diváků těší už od roku 2003. Proč si nezatančíte?

V pátek 22. února od 20:00 Emil Viklický společně s Davidem Prachařem přehrají a převyprávějí příběh Alessandra Bariccoa Novecento (Magické piáno).

Večer vyprávění z legendární knihy a čtení dopisů Antoina de Saint Exupéryho, na který zvou herci Daniela Kolářová a Tomáš Pavelka, je na programu 20. února od 20:00.

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Viola (Národní 7, Praha 1) nebo online na webu https://www.colosseumticket.cz/cs/akce/s/divadlo+viola/1

Únorové tipy z Divadla Na zábradlí: Setkání s Janem Přeučilem, Hamleti a novinka Persony.

Jan Přeučil patří k výrazným osobnostem spojeným s Divadlem Na zábradlí, které si během celé sezony nejrůznějšími formami připomíná 60. výročí založení. Na jevišti proslulé pražské scény prožil 33 let a vytvořil spoustu postav v klasických i moderních hrách. Herec vládnoucí osobitým hlasem a projevem se na Zábradlí vrátí 27. února, aby v rámci unikátního pořadu Setkání s legendou od 18 hodin ve foyer zavzpomínal na klíčovou část svého hereckého života. Vstup je zdarma.

Do zákulisí divadelního světa dá 5. a 27. února od 19:00 nahlédnout původní inscenace tvůrčího týmu Mikulášek – Viceníková Hamleti. Divadlo jako téma samo o sobě – herecký život, hraní, předstírání, markýrování… Kolik osobností herci pojmou a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Má režisér vždycky pravdu? Co všechno se na jevišti nesmí? Proč děti a zvířata nemají hrát divadlo? V rolích Hamletů excelují Jana Plodková, Petr Čtvrtníček, Jiří Vyorálek, Honza Hájek, Jakub Žáček, Ivan Lupták a Václav Vašák.

Nový autorský počin Jana Mikuláška, inscenace Persony, je na programu 8., 13. a 25. únoraPersony jsou inspirovány dílem proslulého Ingmara Bergmana, tvůrci vycházeli především z jeho filmových scénářů, snové i psychologické motivy ožijí na scéně Zábradlí v imaginativní kaleidoskop. V blíže neurčitém bytě se odehrají zhuštěná dramata v podání osmi herců: Dita Kaplanová, Magdaléna Sidonová, Jana Plodková, Petra Bučková, Barbora Bočková, Jiří Vyorálek, Jakub Žáček a Vojtěch Vondráček. S každým novým příchozím startuje i nový příběh – střídají se zde tváře, osudy, příběhy i nálady. Severní vítr je krutý….

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Na zábradlí nebo on-line na www.nazabradli.cz.

Zdroj foto: Divadlo Viola