sobota 20. červnaec 2019

Zaujalo nás

Každý den se na trhu objevuje široká škála technologických novinek. Přinášíme tipy na ty, které nás tento týden zaujaly.

Nová řada televizorů Sencor poskytuje uživateli obraz v ultra vysokém rozlišení UHDTV (Ultra High Definition Television, česky ultra vysoké rozlišení, 3840 x 2160 bodů), a to jak ze satelitního příjmu, BluRay přehrávače či už zmíněného DVB-T2 vysílání. Nové SMART přijímače Sencor mají také předinstalovanou aplikací Netflix, což je americký placený poskytovatel filmů online. Díky tomu můžete na svých televizích sledovat cokoli z široké nabídky 4500 filmů, seriálů a dokumentů (a bez jediné reklamy!) za nízký měsíční poplatek. Rovněž díky podpoře hybridního vysílání HbbTv se otevírají další možnosti sledování oblíbených pořadů z archívů televizních stanic, které toto vysílání podporují, což jsou momentálně u nás všechny významné televizní stanice. Jinou výhodou nové řady televizorů Sencor je možnost sledování sdílených videí z největšího internetového serveru Youtube. Že se možná v té nabídce nevyznáte? Omyl, chytré rozhraní těchto přístrojů upoutá svojí intuitivností a svižným fungováním. Díky němu můžeme snadno si prohlížet webové stránky nebo stahovat a používat zvolené aplikace či hry, které jsou dostupné prostřednictvím předinstalovaného obchodu. Samozřejmostí je u této řady televizorů připojení do sítě LAN (lokální síť) pomocí kabelu nebo pomocí vestavěného bezdrátového WiFi modulu.

Doby, kdy nátěr na kovovém plotě nebo brance musel svítit jasně sytou barvou, jsou už dávno pryč. S Primalex Kovářskou barvou 2v1 zachováte ve výsledku matný vzhled natíraného povrchu a navíc ochráníte kov před povětrnostními vlivy i korozí. Její specifičnost spočívá v obsahu malých částeček železité slídy, která napodobuje hrubý a hluboce matný povrch železa. Alkyd-uretanové složení zajišťuje vysokou mechanickou odolnost s dlouhou životností. Kovářská barva pak tvoří současně základní i vrchní nátěr v jednom, není tak potřeba používat základní barvu. Ideální je pak na kovové prvky v interiéru i exteriéru, ať už jsou to ploty, zábradlí, branky, mříže, nářadí ke krbu, kovový zahradní nábytek či garážová vrata. Aplikace Primalex Kovářské barvy 2v1 je velice jednoduchá. Pokud natíráme již zkorodovaný povrch, je potřeba nejprve povrch přebrousit drátěným kartáčem a očistit jej od zbytku prachu a barvy. Kovářskou barvu není potřeba ředit a je tak připravená k okamžité aplikaci. Důležité je však správné a důkladné promíchání ode dna směrem nahoru, aby došlo ke správnému propojení všech složek v barvě. „Výhodou kovářské barvy Primalex je to, že velmi rychle zasychá. Druhou vrstvu tak lze aplikovat už po 2 hodinách. Pro dokonalou ochranu doporučujeme dva až tři nátěry,“ radí Vladislav Vlček, technik Primalex.

Fitness náramek Samsung Galaxy Fit SM-R375NZKAXEZ
Díky vojenskému standardu odolnosti a vodotěsnosti 5 ATM můžete cvičit i v prachu a dešti. Náramek také můžete propojit s chytrým telefonem a mít přehled o všech příchozích hovorech nebo událostech v kalendáři a funkce automatického sledování spánku dokáže analyzovat vaše spánkové vzorce. Používá na to tři fáze, během kterých detekuje pohyby vašeho těla, a získané údaje následně roztřídí. Náramek také rozpozná tři pohybové aktivity: chůzi, běh a dynamické cvičení, a jakmile začnete s tréninkem, dokáže odeslat vaši tepovou frekvenci přímo na váš chytrý telefon a vy tak můžete průběžně sledovat svůj výkon. Oceníte i minimalistický design a ultralehké provedení náramku. Na výběr máte z černého, bílého nebo žlutého odstínu. Cena je 990 Kč. www.datart.cz

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active SM-R500NZKAXEZ
Nabízejí rozmanité designy ciferníků a na ten zvolený je stačí jednoduše přepnout. Zároveň můžete i snadno vyměnit pásek podle příležitosti a hodinky tak proměnit ze sportovního doplňku v originální šperk. Díky funkci Denní aktivita si můžete nastavit cíle a mít dokonalý přehled o jejich plnění. Hodinky totiž využívají speciální senzory, které dokážou monitorovat sedm druhů pohybových aktivit – včetně plavání díky voděodolnosti 5 ATM. Zároveň vás varují, pokud se vám nebezpečně zrychlí tep nebo vám vyskočí tlak, a nabídnou vám jednoduchá dechová a meditační cvičení. S pomocí chytré aplikace si zobrazíte i přehled vybraných zdravotních informací a své cíle můžete samozřejmě průběžně upravovat. Hodinky dokážou monitorovat váš spánek a vydrží až 45 hodin na jedno nabití. Můžete je nabíjet i bezdrátově a díky rozhraní One UI je jejich ovládání velmi jednoduché. Cena je 6 490 Kč. www.datart.cz.


MP3 přehrávač GoGEN MXM 421 GB8 BT
Při běhu nebo rychlé chůzi oceníte i tento přehrávač, který je vybaven 1,8 palcovým displejem, který můžete využít například i doma nebo v MHD ke čtení elektronických knih. Hudbu, knihy nebo videa můžete ukládat buďto do interní 8GB paměti, nebo na micro SD karty až do kapacity 32 DB. Díky digitálnímu FM tuneru můžete poslouchat i oblíbené rádiové stanice. K přístroji můžete připojit jak klasická sluchátka s pomocí 3,5mm audio jacku, tak bezdrátová sluchátka prostřednictvím Bluetooth 2.1. Vydrží přehrávat až 8 hodin (hudbu) nebo 3 hodiny (video). Cena je 999 Kč. www.datart.cz

Pro bezpečí osob v budově i stavby samotné je jistě dobré namontovat i detektory kouře, CO2 nebo plynu. A vyplatí se je mít namontované i kvůli kolaudaci. Detektory dobře poslouží nejen v dílně či garáži, ale třeba i v kuchyni, když někdo něco zapomene na plotně déle, než je zdrávo.  Detektor kouře RETLUX RDT 201 spustí poplach, jakmile optický senzor zaznamená rozptýlené částečky kouře a lze ho použít samostatně. Je napájen baterií, takže nepotřebuje připojení na síť a sám upozorní na to, že její životnost je již na konci. Kouřový hlásič se snadno namontuje na střed místnosti na strop nebo do vzdálenosti minimálně jeden metr od zdi. Doporučená cena detektoru je 239 Kč.

Robotická sekačka Kärcher RLM 4 poseká trávník zcela sama a bez vaší pomoci. Zatímco budete odpočívat nebo se věnovat jiné činnosti, zvládne přesný sestřih trávníku díky dvoustraně broušeným tvrzeným nožům, které sekají trávu velmi najemno a podporují mulčování. Poradí si i s členitou plochou se stoupáním až 45 procent. V rámci vymezovacího kabelu se robotická zahradní sekačka naviguje principem náhody po ploše trávníku, aniž by za sebou zanechávala stopy po sekání. Seká až na několik málo centimetrů až do kraje trávníku, takže není nutné manuální dosekávání u krajů a obrubníků. Je vybavena multisenzorovou technologií – při kolizi změní směr, při nadzvednutí sekačky se nože automaticky vypnou a neohrozí ji ani déšť. Je vybavena dešťovým senzorem a zajede do stanice, nebo můžete zvolit sekání i v deštivém počasí. Výšku sečení snadno nastavíte v rozsahu 25 až 55 mm jedním hmatem ruky. Při vybití baterie sekačka sama zajede do nabíjecí stanice a je chráněna i proti nenechavým zlodějům blokováním PIN kódu a funkcí alarmu. Doporučená cena: 28 790 Kč

Zdroj foto: archiv společností

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.