pátek 4. prosince 2020

Tipy na akce

Tápete, kam se vydat ve dnech, kdy počasí nahrává výletům a poznávání nových míst? Chcete si užít tradiční i neotřelé akce? Přinášíme tipy na několik z nich.

Vydejte se s vesmírnými sondami Voyager na putování za nekonečnem
V roce 1977 odstartovaly ze země dvě kosmické sondy Voyager. Mířily ke vzdáleným planetám sluneční soustavy – plynným obrům Jupiteru a Saturnu. Voyager 2 pokračoval k Uranu a Neptunu, ledovým obrům na periferii, jež nikdy předtím, ani nikdy potom žádná jiná vesmírná sonda nenavštívila a nezkoumala. Po splnění své planetární mise byly oba Voyagery nasměrovány do meziplanetárního prostoru. Sondy dodnes pracují, vysílají vědecká data a míří ke hvězdám. Chcete-li se o cestě věčných poutníků dozvědět více, vydejte se do pražského planetária. Nový film Voyager, který bude mít premiéru 17. května.

Funky house beaty dobývají pražskou scénu
Ikonická Klupovna 2. patro se tento krát při pravidelném mejdanu We All propůjčí rytmům funky house. Za gramofony se postaví zkušení rezidentní matadoři i naděje, kterou stojí za to sledovat. Pravidelná klubová noc opět přináší lahodně namíchaný koktejl těch nejlepších hudebních, chuťových a friendly ingrediencí, které vás zaručeně nepřestanou bavit. Mejdan, který nepřestává lovit rozmanitost v každé podobě, která znamená zábavu. Večer We All se tentokrát posouvá již na začátek víkendu. Co zůstává nezměněno je porce a kvalita hudby, o kterou se opět postarají ti nejpovolanější. Rezidentní DJs Akvamen a Forrest Pine se tentokrát dohodli na doprovodu v podobě DJ Swiftyho, který svými funky house beaty dobývá pražskou hudební scénu. Zaznačte si na pátek 17. května od 22:00 schůzku s krásnými Jäger Beets, které na prvních 150 z vás budou čekat s welcome drinkem. Na baru jsou po celý večer připraveny speciální ceny na Jägermeistera pro ty, kteří ani letos nepřestávají lovit ty nejlepší zážitky!

Centrum Ústí nad Labem bude tento pátek a sobotu 17. a 18. května patřit českým sjezdovým nadšencům.
Závod od Letního kina na Mírové náměstí, který pod jménem UL – LET startuje sérii městských downhill sjezdů COOL Czech Downtown Series, se vrací po roce na svůj již devátý ročník. Na plánu jsou závody v paralelním slalomu, head-to-head i klasickém sjezdu. Páteční program navíc za umělého osvětlení doplněný o efekty, které rozvlní i jinak strnulého Mastodonta.

Na festivalu mini představí nakladatelství Informatorium knihy pro nejmenší čtenáře
S krásnými, barevnými a veselými knihami z nakladatelství INFORMATORIUM, které jsou určené již dětem od 3 let, se můžete seznámit už o víkendu (v pátek 17. a v sobotu 18. května) na festivalu mini v Praze 1. Na stylovém festivalu se představují vystavovatelé s originálním a kvalitním sortimentem pro děti i dospělé, který se vymyká běžné komerční nabídce. Nakladatelství Informatorium můžete navštívit ve stánku Dynastie.

Relaxujte bez limitů
Se Zónou 0,0 a všemi produkty, které do ní patří, se mohou všichni zájemci osobně seznámit během tohoto víkendu. A to na Relax dnu v zóně 0,0 na pražské Ladronce. Pro návštěvníky je připravena ochutnávka všech produktů zdarma a bohatý program: hodiny jógy, kurz chůze po slackline, přednášky a koncerty. Návštěvníci se mohou těšit na DJ Ondřeje Zehnala, Malalatu, slacklinerku Annu Kuchařovou či Martina Složila. O tom, že i bez alkoholu je o zábavu postaráno, se přesvědčí již tuto sobotu 18. května v Praze na Ladronce!

Galerie Harfa spustila v březnu nový cyklus vzdělávacích pořadů pro děti nazvaný Můj lepší svět, ve kterém se zaměřuje na poznání lidského těla a prostředí, v němž žijeme. Nejbližší díl „Co jím?“ je naplánován na víkend 18. a 19. května a děti se v něm dozví spoustu zajímavostí z oblasti jídelníčku a pitného režimu. Kromě toho na ně čekají zábavné soutěže a bohaté odměny. Akce probíhá oba dny od 13 do 18 hodin a vstup na všechny stanoviště je zdarma. 

Na Rašínově nábřeží proběhne osmý ročník oblíbeného vinařského festivalu
Celkem 61 stánků, 36 vinařů, degustace růžových vín a klaretů, gastronomie snoubící se s růžovým vínem, bohatý doprovodný program – takový bude osmý ročník festivalu Růžový máj. Ten proběhne 19. května od 10 do 21 hodin na Rašínově nábřeží v Praze 2 mezi Palackého a železničním mostem.

Rebelská výstava Studia PRÁM Zero Empathy ve Vnitroblocku
Multifunkční kulturní centrum Vnitroblock v Praze-Holešovicích od 22. května zaplní výstava Zero Empathy. Členové Studia PRÁM instalaci koncipovali na míru členitému prostoru Vnitroblocku – výběr a škála vystavujících autorů, kteří se vyjadřují převážně ve 3D, ale i malbami, jsou stejně pestré jako tato vskutku netradiční výstavní galerie.

Kulturní tip z Divadla Viola: Výstava obrazů Pavla Rajdla  
Atraktivní výstavní program v předsálí legendárního Divadla Viola na Národní třídě v centru Prahy od 29. dubna do 23. května pokračuje výstavou Pavla Rajdla.Všestranný kolínský umělec se s úspěchem realizuje prostřednictvím keramické plastiky, kreseb, obrazů a fotografií. Ve Viole představí své obrazy v kolekci nazvané Kousek ze mě.

Vítězové hudebních Cen Anděl a Žebřík Monkey Business chystají další narozeninový koncert ve Žlutých lázních
Kapela roku 2018
 v Cenách Anděl i hudební anketě ŽebříkMonkey Business objíždí od února česká a slovenská města s koncertním turné Bad Time For Gentlemen, které navazuje na loni v říjnu vydanou stejnojmennou desku. Vrchol koncertní šňůry si kapela se svými fanoušky užije na tradičním narozeninovém koncertě v pražských Žlutých lázních. Devatenácté narozeniny oslaví na břehu řeky Vltavy 23. května koncertem s podtitulem Good Time For Gentlemen.

Pozvánka pro celou rodinu: RUN AUT 2019 – 23. května – charitativní běh na podporu nadačního fondu AutTalk
1. ročník charitativního běhu pro NF AutTalk se poběží pod názvem RUN AUT 201923. května v Oboře Hvězda v Praze 6, generálním partnerem je AŽD Praha s.r.o. Charitativního běhu se může zúčastnit celá rodina – připravena je nesoutěžní disciplína pro děti, dospělí mají na výběr kratší či delší trasu. Na všechny účastníky a vítěze čekají hodnotné ceny. Veškerý výtěžek ze startovného poputuje na nadační fond AutTalk.

V Plzni proběhne šampionát ve válení slámy
Plzeňský Sadový okruh se již za nedlouho stane dějištěm unikátního česko-německého šampionátu ve válení slámy. Ten se uskuteční v sobotu 25. května v rámci sousedské slavnosti dasFest, kterou pořádá Česko-německý fond budoucnosti. Do soutěžního klání, při němž jde více o zábavu než o rychlost a svaly, se stále může přihlásit i široká veřejnost. Akce přinese i další zábavné aktivity jako třeba populární štrásnfesty. Chybět nebudou ani koncerty, divadlo, diskuze, program pro děti či dobré jídlo. dasFest startuje již ve 12:00 a vstup je pro všechny zdarma.

Tip na májový výlet do Plzně: Jarní zoologická zahrada, česko-bavorský festival i tradiční Plzeňské dvorky
Vyražte do Plzně! Zabavíte se, ať už cestujete sami či s dětmi – v květnu můžete navštívit například česko-bavorský festival Treffpunkt či tradiční akci Plzeňské dvorky. Plzeňská muzea se zapojí do celorepublikové Muzejní noci a plzeňské kostely do Noci kostelů. Spoustu zajímavých akcí zažijete také v zoologické zahradě.

Akce v Aumakua centru v Praze Běchovicích
Každé úterý v květnu a červnu od 18:30 je na programu Jóga v Aumakua s výtečným čajem a výběrovou kávou.
V pátek 17. květnaod 19:00 oblíbená lektorka, herečka a zpěvačka Brigita Cmuntová spolu-povede nabíjející a objevný Koučink workshop „Uvěření“ a hlasové pohrávání.V sobotu 25. května následuje po velmi úspěšném březnovém prvním Abakus map koučováníAbakus vol. 2 – celodenní retreat pro tělo, mysl a dušiA v pátek 31. května od 19:00 se v Aumakua centru odehraje Workshop Hlasem k sebepoznání, sebelásce a svobodě.

Milujeme prosecco! Už po šesté!
Oblíbený festival zasvěcený italským bublinkám, gastronomii, módě a designu se vrací na začátku léta. Přijďte si s námi připít v sobotu 22. června do Riegrových sadů. Na návštěvníky čeká od deseti hodin dopoledne do osmi večer téměř nekonečná kolekce atrakcí – od dopolední lekce bikram jógy až po bohatou nabídku skvělé italské gastronomie v průběhu celého dne.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.