neděle 29. listopadu 2020

Střecha plná zábavy

Další díly nového vzdělávacího programu Galerie Harfa nazvaného Můj lepší svět se zaměří na různé způsoby žití na Zemi. Akce nazvaná „Kde žiji?“ proběhne v obchodním centru o posledním prázdninovém víkendu 31. srpna a 1. září.

Plynule na ni pak naváže listopadový díl „Zachraňme Zemi!“ Kromě samotného vzdělávacího programu čekají na děti zábavné soutěže a bohaté odměny. Akce probíhá oba dny od 13 do 18 hodin a vstup na všechny stanoviště je zdarma. 

Galerie Harfa spustila v březnu nový cyklus vzdělávacích pořadů pro děti nazvaný Můj lepší svět, ve kterém se zaměřuje na poznání lidského těla a prostředí, v němž žijeme. Po prvních dvou dílech zaměřených především na lidské tělo a člověka se nyní pozornost přenese k okolnímu prostředí, způsobu žití a ochraně přírody. Děti se vydají na cestu kolem světa, porovnají život ve městě a na vesnici. Dozví se jaké specifika s sebou nese žití v pralese nebo třeba na poušti. Jaké výhody má bydlení v horách a s čím se naopak musí potýkat přímořští obyvatelé? Představí si také specifika obydlí. Jak si staví svůj dům Eskymáci a co takové indiánské teepee? Hlavní pozornost ale bude věnována České republice – jejím městům, krajině, historii a přírodě. Zvídavé dotazy budou malým návštěvníkům zodpovězeny zábavnou formou, prostřednictvím her a soutěží. Čekají na ně také dárky a odměny.

Cílem vzdělávacích akcí v rámci cyklu „Můj lepší svět“ je prohloubit účastníkům vědomosti v oblasti lidského těla a podpořit zájem o okolní prostředí a přírodu. Poslední díl letošního roku „Zachraňme Zemi!“ proběhne v listopadu a bude se koncentrovat na naši planetu a ekologii. Dětem bude vysvětleno, co to jsou klimatické změny, jak funguje příroda a jak bychom se k ní měli chovat.

Zdroj foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.