sobota 4. červnaec 2020

Oživte dětský pokojíček

Blíží se prázdniny, ideální doba naplánovat proměnu dětského pokoje. Ať už potřebujete vytvořit pokoj pro mimčo, školáka, staršího studenta nebo jen zázemí pro děti na chalupě, často není potřeba nic vyhazovat (samozřejmě s výjimkou pořízení velikostně vhodnějšího nábytku). Barvy, štětec a nové doplňky vyčarují velkou změnu za pár chvilek.

Nevýrazný dětský pokoj oživí syté svěží barvy

Původně byl pokoj velmi strohý a nevýrazný, bez fantazie. Ze stávajícího vybavení nemusíme ale nic vyhazovat, stačí vzít do ruky štětec a ty správné barvy. Pocit slunce, tepla a léta navodíme sytě žlutými doplňky, které kombinujeme s námořnickou modrou a neutrálními barvami, které ozvláštní doposud převažující bílou.

Z nudného interiéru se stal optimistický, prázdninový a svěží prostor. Žlutým Balakrylem UNI (č. odstínu 0620) jsme natřeli fotorámeček na zdi, reflektor u postele i odpadkový koš, který se díky pruhům stal výraznou dominantou pokoje. Tmavě modrým odstínem (č. odstínu 0460) jsme přetřeli lampičku na stole a využili jsme ho i na odpadkový koš. Na dřevěné pořadače na stůl jsme použili světle šedou (č. odstínu 0105).

Zázemí pro děti na chalupě zvládneme s tím, co najdeme na půdě

Starou skříň a židli oživíme nátěrem silnovrstvou lazurou Balakryl Telux, která má atest pro použití na dětských hračkách, a dokonce i pro přímý styk s potravinami (za sucha). V kolorovacích centrech Balakryl (např. v síti prodejen Dům barev) vám namíchají jakýkoliv z 20 000 barevných odstínů. 

Před aplikací je však potřeba zbavit skříň starých nátěrů (zbrousit) a povrch očistit a odmastit. K odmaštění dobře poslouží i obyčejný líh nebo ředidlo (např. C 6000). Problematické je odmašťování mycími prostředky, protože mohou obsahovat silikony, které pak naopak přilnavost nového nátěru komplikují.

Poličky vyrobíme jednoduše – třeba z cihel a prkýnek či trámků, kterých je na každé venkovské půdě dost. Vše samozřejmě přivrtáme do zdi, aby nehrozilo zranění.

Čáry máry tabule

Klasických černých či zelených tabulí ve školách pomalu, ale jistě ubývá. Je škoda nemít takovou pěknou a šikovnou věc alespoň doma, třeba v dětském pokoji – s Tabulovou barvou Balakryl vlastně kdekoliv.

My jsme zvolili dveře, které by se jinak už musely hodně složitě renovovat. I tak se samozřejmě musel odstranit původní nesoudržný nátěr a na odmaštěný a očištěný povrch jsme aplikovali 2 vrstvy Tabulové barvy. Výsledek stojí za to.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.