středa 25. listopadu 2020

Nejlepší zvěřina v Praze

Gastronomické překvapení s jedinečnou atmosférou. Staroměstská restaurace Deer nabízí potěšení pro všechny smysly. Vedle skvělých surovin a mistrovské práce šéfkuchaře boduje také svým unikátním prostředím: dvůr středověkého domu se vzrostlým stromem a bohatou květinovou výzdobou představuje oázu klidu v centru metropole.

To hlavní se ovšem odehrává na talíři. V kuchyni kraluje talentovaný šéfkuchař Jiří Eberle, jehož speciality fascinují snoubením dokonalé vizuální i chuťové podoby. Navíc se Jiří Eberle zaměřuje na v Česku stále podceňovanou zvěřinu, jejíž maso je nejen mimořádně chutné, ale také velmi zdravé.

„Zvěřina je něco jako bio na druhou. Zvířata žijí celý život ve volné přírodě a sama si vybírají, co budou žrát, takže v jejich mase není žádná chemie. S tím je pak radost pracovat,“ svěřuje se šéfkuchař, který ve svém podniku připravuje řadu delikates – ať už je to lahodné srnčí carpaccio s višňovou majonézou, jemné ravioli plněné jelením masem s hříbky, skvostné dančí osso bucco se šafránem či jelení hřbet s bramborovými noky.

Nejlepší volbu pro milovníky zvěřiny představuje čtyřchodové degustační menu, jež obsahuje to nejlepší z Eberlovy kuchyně. Za zkoušku však stojí také vizuálně rozkošný dezert Les, který překvapí hravou podobou lesa s hříbky i dokonale vybalancovanou chutí.

Restaurace Deer má vlastní pekárnu a cukrárnu, kuchaři připravují čerstvé těstoviny a suroviny se nakupují přímo z farem. Sídlí v Michalské ulici, ve starobylém domě U dvou jelenů o jedné hlavě,v němž dnes působí butikový hotel Iron Gate. A můžete sem přijít také na parádní snídaně, v létě samozřejmě servírované na terase.

https://www.deerprague.com/

Zdroj foto: archiv restaurace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.