středa 11. prosince 2019

Moc a síla svatojánských bylin

Výroba bylinných produktů je odedávna opředena různými pověrami, kouzly a tajemstvími. Ať už se jedná o termín sběru (například u královny všech letních bylin – Třezalky tečkované na sv. Jana) nebo dobu sběru (kupříkladu poledne či večer), která je velmi často podmíněna i tím, kterou část byliny chceme sbírat (květy, kořeny, listy, semena či plody). Lidé věřili a byli i dle svých zkušeností přesvědčeni, že byliny dokážou zázraky.

V dnešní době na tuto tradici opět navazujeme, obracíme se k vzácné krajině kolem nás a snažíme se pro sebe i své blízké najít čistě přírodní pomocníky bez nutnosti přidávat chemické přísady. Z jedné ze zázračných bylin je utvořen i Svatojánský třezalkový olej z dílny Dr. Dudka. Jemný olej dokáže pleť obnovit, zklidnit a zároveň i vyživit. Tento jedinečný produkt by rozhodně neměl chybět nikomu, kdo by si snad chtěl ověřit, jestli je moc svatojánských bylin opravdu magická.  

Svatojánský třezalkový olej zjemňuje a zklidňuje suchou, citlivou a podrážděnou pleť. V letních měsících dokonale regeneruje pokožku po spálení od sluníčka. Svůj díl práce odvede i při popáleninách, opruzeninách či proleženinách. Velmi choulostivá je i péče o jizvy, které díky svým hojivým a protizánětlivým účinkům třezalkový olej ošetří a vyhladí. Vzhledem k příjemné konzistenci je olej vhodný i na promazávání suché a ekzematické pokožky. Ovšem je nutné poznamenat, že olej se hodí opravdu až po slunění a neměl by být použit před pobytem na slunci.

Jeho využití je všestranné. Při jemném promazávání zregeneruje jednotlivé části těla, ale zároveň bude příjemným společníkem i během koupele. Uvolňuje tělo i ducha.  Svatojánský třezalkový olej od Dr. Dudka je vhodným produktem i pro maminky, které ho při častém nošení více kilové zátěže v podobě malých miminek mohou využít nejen na masáž bolavých svalů a zad, ale také do koupele pro sebe i miminko. Jemná pokožka kojenců je tak dokonale vyživena a díky zklidňujícím vlastnostem oleje je každé miminko šťastné a tiché. Reference spokojených maminek a dětí jsou jednoznačně ta nejlepší reklama. Třezalkový olej je vhodný od narození a díky svým léčivým schopnostem je tím správným společníkem po celý život.

Často těsně před dovolenou je nutné zařídit co nejvíce věcí, a tak je téměř nemožné se vyhnout stresu.  Ten může na některé z nás působit velmi negativně. Jako následek mohou nastoupit migrény či úzkostné stavy až neurózy. Především by se mělo myslet na zdraví a nenechat situaci zajít tak daleko. Pokud se tak stane, i v těchto případech můžeme využít přírodních darů a vyzkoušet účinky Svatojánského třezalkového oleje.  Krouživé pohyby a potírání spánků třezalkovým olejem zklidňují a mají antidepresivní účinky.

Léto je často spojeno i s proměnlivými teplotami, během kterých tělo snadno prostydne a je potřeba rychle zareagovat, aby zbytečně nezasáhla nemoc. Proto hned při prvních příznacích nemocí dýchacích cest (např. zadní rýma často velmi nepříjemná u dětí, které mají problém s vykašláváním) je vhodné přikládat na prsa teplé obklady s třezalkovým olejem, které usnadní odkašlávání. 

Na tradiční výrobu Svatojánského třezalkového oleje a sběr Třezalky tečkované se firma Dr. Dudka specializuje již více než čtvrt století. Jemný a výživný Svatojánský třezalkový olej se hodí na tvář, tělo i jako jemná kúra pro dehydrované vlasy. Velkým pomocníkem je také při bolestech páteře, svalů a kloubů. Jeho vmasírování na postižená místa zajistí rychlou úlevu od bolesti a celkové zklidnění.

Svatojánské bylinky byly vnímány jako posvátné a zázračné, lidé věřili, že jejich extrakty dokáží navrátit mládí, zahnat zlé duchy a získat lásku i šťastné manželství. I když kouzla a pověry jsou už v dnešní době lidem dost vzdálené, každý může mít v lékárničce svůj malý bylinkový zázrak. 

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.