sobota 4. červnaec 2020

Mezinárodní den mužů

I muži mají své dny. A oficiálně jim patří jeden, který je od roku 1999 zapsaný v kalendáři jako Mezinárodní den mužů. Slaví se 19. listopadu asi v 70 zemích světa.Čím si s muži přiťuknout na jejich mezinárodní den? Aneb Tipy na drinky, kterými potěšíte muže (i sebe) v jejich „svátek“.

Přestože v Česku není hluboce zakořeněn tak jako MDŽ, jistě vaše partnery potěší, když si na ně vzpomenete a dopřejete jim kapku potěšení, za které neschytají výtky. Které drinky budou pro Mezinárodní den mužů ty pravé? Inspirujte se a vyberte ideální dárek, na kterém si můžete pochutnat spolu se svou drahou polovičkou, třeba i v míchaných drincích.

Božkov Republica Reserva

Široké portfolio značky Božkov si oblíbila řada mužů i díky kvalitnímu třtinovému rumu Božkov Republica, který pod označením Exclusive přišel na český trh před rokem. Letošní podzim přinesl ještě vyzrálejším blend až dvanáctiletých karibských rumů pod názvem Božkov Republica Reserva. Novinka vyniká chutí po cukrové třtině, fíku a pomeranče s mírným dubovým závěrem. V aroma se mísí tóny sušených švestek, exotického ovoce, kávy a karamelu. Nejlépe si rum vychutnáte při pokojové teplotě.

Captain Morgan Original Spiced Gold

Patří Váš muž k milovníkům nejprodávanějšího importovaného rumu do Česka? Potěšte ho lahvinkou a připravte mu překvapení v podobě míchaného drinku. Captain Morgan vyniká svou chutí sám o sobě, ale co ho zkusit i v neotřelé kombinaci s jablečným džusem? Takto navíc skvěle chutná na ledu i v horké podobě. Zahřejte se spolu a vychutnejte si večer jako kapitáni.

Johnnie Walker

Nejprodávanější skotská whisky Johnnie Walker Red Label potěší svou jemně dřevitou chutí a lehkou kouřovostí, která vynikne i v míchaných drincích. Zkuste ho ve výjimečném spojení s ginger ale. A pokud už předem víte, že váš partner preferuje intenzivní chuť whisky, sáhněte po ještě kouřovější Johnnie Walker Black Label. Johnnie Walker navíc uvádí speciální limitovanou edici, kterou podlehne každý milovník seriálu Hra o trůny. Ve dvou odlišných lahvích najdete i dva různé charaktery whisky, které jsou inspirované rody Targaryenů a Clarků.

Fernet Stock

Nejprodávanější hořkobylinný likér u nás s tradicí od roku 1927 milují Češi ve své čisté podobě, ale i v legendárním drinku Fernet Stock Bavorák. Příprava je snadná. Do sklenice s ledem nalijte dobrý tonic, dolijte panákem Fernet Stock a ozdobte citronem. Jednoduché, efektivní a ještě navíc může tento osvěžující drink napomoct trávení, pakliže jste si právě pochutnali na vydatnější večeři.

Jim Beam Honey

Je Váš partner příznivce bourbonu? V Jim Beam Honey najdete typickou dřevitost zjemněnou medovými tóny, které možná zalahodí i vám. Jim Beam Honey je výtečným základem pro jednoduchý koktejl ve spojení s jablečným džusem. A pokud si na příliš velké sladkosti nepotrpíte, můžete zkusit džus lehce zředit sodou.

Tip redakce:
Pokud jste kreativní, můžete se nechat inspirovat míchanými drinky podle receptů barmanů z Anonymous Conceptu.

Deer Toddy 

40 ml Henessy V.S 
Perníkový sirup 
60 ml horké vody 
2x Aromatic bitters (dostupné v Makro) 
ozdoba: Plátek citronu
sklenice typu High ball, nejlépe hrneček 

Receptura: Nejdříve nadávkujeme všechny ingredience do připraveného hrnečku. Poté přivedeme vodu k bodu varu, například pomocí rychlovarné konvice. Horkou vodou zalijeme předem připravený základ na drink a ozdobíme. Případně ochutíme citronem pro toho, kdo má rád kyselejší chutě.

Pijte s rozumem.

Christmas Blazzer 

40 ml Ardbeg  
15 ml Apricot Brandy 
10 ml Chartreuse likér 
30 ml Mátový čaj 
10 ml Citronová štáva 
ozdoba: citronová kůra 
sklenice: čajový šálek

Receptura: Veškeré suroviny nadávkujeme do malého hrnce kromě citronové šťávy, kterou nalijeme do čajového šálku. Ingredience v hrnci lehce povaříme do bodu varu. Necháme vřít cca 4-5 minut. Poté přelijeme do čajového šálku, necháme lehce vychladnout.

Profesionálové drink servírují technikou blazer, při které se zapálený drink přelévá z nádoby do servírovacího hrnku. Prosíme, nezkoušejte sami doma, pouze pod dohledem profesionála.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.