neděle 29. listopadu 2020

Jedinečné Velikonoce plné zážitků v Bratislavě

Město Bratislava a región připravili tento rok v průběhu velikonočních svátků jedinečný program. Nejen místní, ale i návštěvníci města se mohou těšit na nové velikonoční trhy na Primaciálním náměstí, workshopy lidových tanců, dětské folklórní soubory, ale i ochutnávky regionální gastronomie a degustace vín. Zajímavostí je výlet do malokarpatského regionu a nové výhody s Bratislava Card.

Velikonoce jsou významným a důležitým obdobím na Slovensku. Jejich tradice, zvyky, ale i gastronomii se přesto Bratislava rozhodla prezentovat široké veřejnosti unikátním způsobem.

„Letošní velikonoční trhy vnímáme jako oslavu těchto svátků. Rozhodli jsme se přinést tuto akci v reakci na zkušeností z ostatních let, kdy jsme zaznamenali velký pohyb návštěvníků v tomto období ve městě a jejich poptávce po specifické nabídce. Našim cílem je prezentovat to nejkrásnější co doma máme, obohatit kulturní nabídku města, ale zároveň i prodloužit pobyt návštěvníků a ukázat, proč se vyplatí přežít svátky jara právě v Bratislavě. Společně s našimi členy a partnery jsme vytvořili jednotně komunikovat nabídku, ve které si přijdou na své milovníci kultury, řemesel, gastronomie i tematických aktivit,“ uvedla A. Melicharová předsedkyně představenstva BTB.

Velikonoční trhy se uskuteční pod záštitou primátora hl. města Bratislavy na Primaciálním náměstí a odstartují v pátek 19. dubna. Potrvají 4 dny, tj. do pondělí 22. dubna a to vždy v čase od 11:00 – 19:00 hodin. Místní obyvatelé a návštěvníci se mohou těšit na lidové řemesla, tvořivé dílny pro děti i dospělé, bohatou nabídku velikonočních suvenýrů. Nebude chybět gastronomická nabídka v podobě bratislavských rožků, lokší a jídel ze zvěřiny.

Navíc o dobrou náladu se v neděli a pondělí během trhů postará doprovodný program plný lidové hudby a folklóru. Ten připravili ve spolupráci Bratislava Tourist Board, Bratislava Region Tourism a Bratislavské kulturní a informační středisko. Na pořádek bude dohlížet městská organizace OLO. Program s ohledem na významný církevní svátek se bude konat v neděli od 15:00 do 19:00 a v pondělí od 14.00 do 19.00. Připraveny budou i tvůrčí dílničky pro děti i dospělé od soboty do pondělí 20. – 22. dubna v době od 14:00 do 17:00.

Slavnostní otevření velikonočních trhů je naplánováno na pátek 19.4.2019 v 11:30.

Velikonoce v Bratislavě přinesou nejen nové velikonoční trhy, ale i další zážitky napříč celým regionem. Připraveny jsou speciální velikonoční prohlídky města představující Bratislavu jak ji neznáte, čekají na vás netradiční aktivity, plavby po Dunaji, pobytové balíčky pro návštěvníky a také výlety do Malých Karpat realizované nejen v češtině, ale i v angličtině a němčině.

Už potřetí nabízí župa turistům možnost poznávat podoblast Malokarpatská Malokarpatským Expresem. Tento autobus jen za 4 eura proveze návštěvníky kraje Malokarpatským regionem a jako jediný spoj je vyveze přímo k hradu Červený kámen.

Zahraniční turisté ale i domácí tak mají možnost poznat kraj i z jiné perspektivy a stejně tak je pro ně u příležitosti Velikonoc připraven speciální program přímo v regionu. Každý tak může během Velikonoc poznat historii a chutě Malokarpatska,“ Juraj Droba.

Odchod Malokarpatského expresu je naplánován z Hurbanova náměstí, Dům Quo Vadis, v sobotu 20. a v neděli 21. dubna v 10:00. Cena lístku je 4 eura, držitelé turistické karty Bratislava Card mají nárok na bezplatnou přepravu Malokarpatským expresem.

Pro lepší navigaci návštěvníků bude během Velikonoc možné potkat v ulicích Bratislavy dobrovolníky tzv. Tourist Angels. Ty nasadí Bratislavský dobrovolnický spolek ve spolupráci s Bratislava Tourist Board pro lepší navigaci po městě. Všechny potřebné informace o akci a jeho programu získáte v Turistickém informačním centru BTB na Kloboučnické 2, jakož i na stránce www.visitbratislava.com/velkanoc.

TIP REDAKCE
Chcete-li si dopřát luxusní ubytování, zarezervujte si pokoj v Grand Hotelu River Park, a Luxury Collection Hotel Bratislava, odkud budete mít jedinečný výhled na řeku Dunaj. Relaxaci po dnu stráveném v ulicích Bratislavy si můžete dopřát v ZION SPA, které se nachází v nejvyšším patře hotelu. Vaše chuťové „buňky“ jistě uspokojí nabídka místní restaurace, kterou má pod palcem šéfkuchař Jarda Žídek.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.