středa 19. února 2020

Jaké je tajemství fotek Nikol Švantnerové?

Hvězda Instagramu a Česká miss 2015 Nikol Švantnerová se nezalekne žádné výzvy. Jednu takovou nedávno absolvovala. Musela obhájit, že září nejen před fotoaparátem, ale i za ním. Pořizování fotek je pro Nikol denním chlebem, jelikož jich na svůj Instagram přidává denně hned několik.

Nabízí se otázka, kde na všechny své aktivity bere čas a jak ty skvělé fotografie proboha dělá?! Má telefon, který nedá z ruky. A tak byla vyslána do souboje s profesionálním fotografem Tomášem Havlem. 

Zadání bylo jasné: „Chceme nejlepší fotografii!“           
Nikol i Tomáš dostali časový limit jednu hodinu a vyrazili do pražských ulic. Své fotky měli oba možnost upravit tak, jak jsou zvyklí. 

„Když není čas, je příjemné jen vytáhnout telefon z kapsy, spoléhat na automatiku a rychle zachytit danou scénu,“ radí Tomáš a dodává: „Automatický režim funguje velice dobře, ale já osobně používám režim Pro.“ 

A co prozradila Nikol? Jaké je tajemství jejích fotek, které zaplavují Instagram? „Já ráda fotím na režim noc a paradoxně i ve dne. Když je pod mrakem, krásně to vytáhne fotku, ale zároveň i když je hezky, režim noc vytáhne plno detailů a hodí takový hezky lehký HDR efekt.“ Nikol dodává ještě jednu radu ohledně focení na režim noc ve dne. „Na režim noc se krásně fotí, když máme slunce v okraji fotky, krásně to potom vytáhne paprsky.“

Zdroj foto: archiv spol.

A kdo ve foto výzvě obstál líp? Rozhodněte sami. 

Foto: Nikol Švantnerová
Foto: Nikol Švantnerová
Foto: Tomáš Havel
Foto: Tomáš Havel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.